v9tr.com Yönlendirme Sayfasını Nasıl Kaldırabilirim ( Resimli ) Anlatım – ademocut

V9tr.com yönlendirme sayfası free yazılımlar bulaşacan ve internet yani web browser ve regsitry kayıtlarını değiştirerek  tarayıcınızı açtığınızda sizin iradeniz dışında V9tr.com sayfasına istemeden yönlendirilirsiniz. Arama sayfanız V9tr.com olarak ayarlanmış olup er açtığınızda Anasayfanız v9tr.com olarak gelir.

Bu zamanla canınızı sıkablir ve bilgisayarınızı yavaşlatabilirde

 

V9tr.com yönlendirme sayfasından nasıl kurtulurum ?

 

Bilgisayarınıza Burdan indireceğiniz Adwclear programını bilgisayarınıza indiriniz.  Programı indirdikden sonra bilgisayarımıza kuralım.

Kurulum Tamamlandıkdan sonra  bilgisayarımızdaki tüm çalışan programlar ve web tarayıcılarını kapatıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıxaki çalışan tüm programları kapattıkdan sonra programı açıyoruz Program üzerindeki SCAN  yazan yere basarak bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra Zararlı olan Keylerin listesi görünecektir. şimdi v9tr.com ile ilgili tüm key yani girdileri işaretliyoruz ve CLEAN yazan yere basarak siliyoruz. bunları sildikden sonra bilgisayarımıza reset atıyoruz yani yeniden başlatıyoruz.

 

Bilgisayarımız yeniden başlatıkdan sonra Masaüstünde Bulunan WEB taryıcıların kısayolllarındaki özellikler bölümüne girerek Hedef uzantıları düzenleyeceğiniz.

webtarayıcılar

Bunları tek tek yapacağzı bunun için ilkönce en çok kullandığımız taryıcının kısayol bağlantısının üzerine gelerek Özellikler bölümüne giriyoruz. ve Hedef uzantısı üzerinde http://www.v9tr.com   yazan kısmı siliyoruz.

HEDEF   uzantı  aynen “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”    bu şekilde olacak sonundahiç bir link bağlantısı olmuyacak.

 

Tüm masaüstü kısayollarını tek tek temizliyelim. DAha Web tarayıcılarımızın Ana SAyfalarını google.com yada istediğimiz bir steye ayarlayınız. BU Şekild kurtulmuş olacaksınız.

 

Diğer bir Kurtulma yönletimi ise Registry kayılarını elle silmek olacaktır Bunun için Aramasayfam.com   için Hazırladığım Video Aynen v9tr.com için  uyarlayabilirsinz.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın