Uyarı !! Sahte Alış Veriş sitelerine Dikkat Ediniz

Emniyet Genel müdürlüğü Siber Suçlularla mücadale Daire Başkanlığı , Bazı alış veriş sitelerinin sahte olabileceğini belirterek vatandaşlarda kredi kartı ve banka bilgilerini sanal ortamda paylaşmamasını gerektiğinin uyarısını yaptı.

Sanal Ortamda çok sayıda sahte alış veriş sitelerinin bulunduğunu belirterek vatandaşların duyarlı olmasını söyledi. Bu gibi Sitelerin google ve benzeri arama motorlarında ilk sıralarda çıkan sitelerin güvenli olduğu kanaatinin mevcut olduğunu söyledi . Dolandırıcılar ilk arama motorlarına kendilerine tanıttırmak ve belirli kelimeler aradndığında ilk sıraya çıkması için farklı yollar denendiğini belitiler.

Bunun Yerine arama yaparak değilde , o alış veriş  yada Banka gibi sitelerin direk link’ini yazarak siteye girilmesini önerdiler.

Banka bilgilerinin ve Kredi kartlarının başka birileriyle paylaşılmaması gerektiğini söyledi. Online Alış veriş sitelerinde 3D güvenlik kodu kullanmasınızda fayda vardır.

3D Güvenlik Kodu :

3D banka ve kredi kartlarının güvenliği için geliştirilmiş Sanal ortamda ödemelerde Girdiğiniz bilgilerin kontrolunu  denetlemek için daha önce bankaya tanımlanmış telefon numrasına sms gelerek bununla yapmış olduğunuz bir doğrulamadır.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın