[ Çözüldü ] Unutulan Bios Şifreleri Nasıl Kırabilirim..?

Merhabalar Arkadaşlar bu konumda sık olmasa arada sorulan bios’a konulan ve unutulan şifrelerin nasıl bulunacağı yada sorunun nasıl çözüleceğinden bahsedeceğim. Unuttuğunuz Bios şifresini Bulmak için bilgisayarınızı götürdüğünüz teknik servisler sizden ücret talep edebilir , bilgisayar tamircilerinde zorlandığı bu durumda bir kaç adım ile bios şifresini nasıl sıfırlarız bununla ilgili olarak kısa pratik bilgilere başvuralım.

Eğerki Bios şifresini unuttuğunuzda yapılması gerek belli başlı iki üç  tür yol vardır.

Bios Şifresini Nasıl Sıfırlarız ? – Bios Şifresini Nasıl Resetleriz – Bios Şifresini Nasıl Bulurum ;

1- Açama kapama düğmesine 20 saniye basılı tutmanız bu sayede bios şifresini sıfırmanız olacaktır.

2- Eğer ki birinci yol işe yaramazsa bios pilini çıkartıp yarım saat bekleyerek tekrar takıp başlatmanız yeterli olacaktır.

Yukarıda Adımlar Masa Üstü Adımlar için kullanılan Bios şifre çözümleri için kullanılmaktadır. Dizüstü Bilgisayarlarda ise bu biraz zor bios pilini bulmak o kadar kolay değil Laptop bios şifresini bulmak zor gibi , bazı form sitelerinde denenmiş formüller mevcut o formüllerden biri ise aşağıdaki gibidir.

Dizüstü – Laptop Bilgisayarlar için Bios Şifresi Nasıl kırılır ;

Diğer Formlarda Denenmiş Bir Formülü sizlere paylaşacağım. Bios şifresini bulmak için ilk önce Bios Ayarlarına Giriyoruz sizden bilmediğiniz şifreyi  isteyeceği için 3 ( üç ) kere yanlış şifreyi giriyorsunuz . Daha sonra üç kere yanlış şifre girdiğiniz için Master Kod isteyecektir. Siz Buraya rast gele  olarak Örnek ( 4B81C3B4 ) gibi bir kod giriyorsunuz bu kodu bir yere not almayı unutmayınız , daha sonra http://bios-pw.org/   adrese giderek bu Master kodu buraya yapıştırıp Get Password tuşu ile size size bios şifresini vermiş olacaktır. Unutmayınız bu marka ve model ‘e göre değişebileceğini unutmayınız.

Tags – Etiketler ;

Bios şifresini kırma , bios şifresini resetleme , bios şifresini kırma , bios şifresini unuttum , bios şifresini unuttum , bios şifre , bios şifresini bulma , bios password , bios lost password , bios şifresini nasıl bulurum , nasıl , bios , bios şifre , bios pili

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın