Skype ile İnternet Üzerinden Dünyanın heryerine Telefonla Arama Yapılması

Çağımız internet devri internet sayesinde uzakdaki akarabalarımızla arkadaşlarımızla istediğimiz zamanda görüşebiliyoruz. Bu Görüşmeninde belli bir bedeli var tabiki bir çok iletişim firmalarının değişik tarifeleri var . Bunlardan alternatif olanlarında biride Skype ; Bu yazılım internet üzerinden bedava görüntülü görüşmeyide sağlamakdadır. Msn Mesenger programının yerine alan Skype günümüzde popilerliğini sağlamaktadır.

Skype ile internet üzerinden sesli ve görüntülü yapabileceğimizi söylemiştik. Skype ile Kontur sayesinde Dünyanın tüm TElefon numaralarınıda arayabileceğimizi biliyormusunuz ?

Peki Bunu Nasıl Yapacağız ?

İlk Önce bir skype  kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Daha sonra bilgisayarınızda veya akıllı telefonlarınızda bu uygulamanın yüklü olması gerekmektedir. Daha Sonra Arama Yapabilmek için Skype Koturu almamız gerekmektedir.

İlk Başta www.skype.com/login  sitesinden kullanıcı adımızla giriş yapıyoruz. eğer kullanıcı adımız yoksa yeni bir hesab oluşturuyoruz.

Kullanıcı adı ile giriş yaptıkdan sonra Sol Tarafda bulunan kontur al yada Skype Kontörü Ekle kısmından Devam ediyoruz , Fiyat Tarifesi görmek istiyorsanuz aşağıdaki kutucukdan devam edebilirsiniz.

Skype Konturu ekle dedikden sonra Karışınıza 5 Euro  veya 10 Euro seçenekleri çıkmaktadır. Burda Dikat edikmesi gereken Aşağıdaki Kutucuk otomatik işaretli geliyor burdaki tercihi dikkatlice okuyunuz ????

Tercih Ettiğiniz Kontur miktarını seçtikden sonra Devam et basıp burayı geçiyoruz. Ağağıdaki Resimde belirtildiği gibi Ödeme Tipini Seçiyoruz.

hangi ödeme kısmını kullanıyorsanız onu seçip Bilgilerinizi Giriyorunuz.

 

Visa ile ödeme seçeneğini yada Expres kartları seçtikden sonra veya hanigisini kullanıyorsanız Bilgilerinizi doldurdukdan sonra Şimdi Öde Seçeneğiyle Kontur Almış oluyorsunuz.

 

Benim Daha Önceden Aldığım Konturu Görebiliyorsunuz

Bilgilerinizi Girdikden sonra Ödeme Yaptıksan sonra Skype Konturuna sahip olup tüm dünyayı arayabilirsiniz artık Peki Arama Nasıl olacak

 

Skype İle Telefon Araması Nasıl Yapılır

Arama yapılabilmesi için Konturumuzu almıştık şimdi Skype Programını çalıştırıyoruz. Ana penceremizde

Resimde Görüldüğü gibi İşaretli olan Telefon Simgesine basıyoruz. Ağaşıda Resimdeki Görüntüde Boş olan kısma Telefon Numarasını yazıyoruz.

 

 

Farklı Bir Yeri ülkeyi arıyacaksanız Bayraklı yeri basıp ordan ülkeyi seçiyoruz . yada Telefon Numarası girince otomatik olarak Ülke Seçimi yapıyor saten

 

Daha Telefon numarasını girince   Arama Kısmıa basarak Aramayı Gerçekleştiriyoruz.

skype Üzerinden Telefon Görüşmesini bu şekilde sağlıyoruz. Skype üzerinden SMS de yollayabiliriz bunun için ise Arama Tuşunun Yanındaki Sms Tuşuna Basarak arama Yerine SMS olarakda Gönderebiliriz.

 

Diğer ipuçları ve Katagorileri Gezmeden Çıkmayın Mutalak işinize Yarar ipuçları vardır.

 

logomatik

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın