SeekPortal.com Virusu Nedir – Seekportal.com Nasıl Silinir – Adem OCUT

SeekPortal.com Virusu Nedir?

SeekPortal.com  ve Buna benzer sayfalarda arama yapılırken kendi çıkarları doğrutulsunda arama sonuçları çıkararak  reklam sitelerine yönlendirme yaparak haksız kazançlar sağlarlar.  Siz Browser tarayıcınızı açtığınızda seekportal.com sayfasına yönlendiriliyorsanız sizde bu durumdan müzdaripsiniz .

Seekportal.com  genelde free yazılımlardan  dosya paylaşımlarından kaynaklanır.

SeekPortal.com Virusu Nasıl Temizlenir ?

Daha Registry kayıtlarını temizlemek için CTRL + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açıyoruz ve regedit yazarak entere basıyoruz.

burda tekrar Ctrl + F tuşlarına basarak bul penceresine açıyoruz buraya funmoods yazarak tüm kayıtları taratıyoruz bulduğum  seekportal.com kayıtlarını siliyoruz. arama tekrar yeniden yaparak kontrol ediniz.

Daha sonra  Tarayıcıların yani Google  Chrome – Mozilla – İnternet Explorer  masa üstü kısa yollarını kontrol etmek için  Tarayıcı kısayollarınınz üzerine gelererek farenin sağ tuşuna basarak özelliklerini giriniz. ben örnek olarak Google Chrome göstereceğim.

 

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”         olacak şekilde yani  exe sonunda hiç bir uzantı olmuyacak bu şekilde ayarlayınız.

Bunları ayarladıkdan sonra Tarayıcıların Ana Sayfasını yapılandırmak için özellikler bölümüne girerek istediğiniz web sitesini ana sayfa olarak yapılandırabilirsiniz.

aramasayfam sayfası için Hazırladığım uygulamayı  Seekportal.com  üzerinde aynı şekilde uygulayabilirsiniz. bunun için video izlerseniz size fikir verecekti.


2- Yol ise STOPzilla ve SpyHunter programlarıyla tam bir sistem taraması yapın  ve bilgisayarınızı yeniden başlatınız.

 

Diğer Konu ve ipuçlarını  Gezmeden çıkmayın mutlaka işinize yarıyan ipuçları vardır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın