search.whitesmoke.com Yönlendirme Sayfasını Nasıl Kaldırabilirim ( Video )

search.whitesmoke.com Yönlendirme sayfası genelde free ( ücretsiz) programlar tarafından bulaşrılar , siz web tarayıcınızı açtığınızda anasayfanız yerine search.whitesmoke.com  sayfasına yönlendirerek sizi bu sayfayı kullanmanızı zorlar . Sizde zamanla bu sayfalardan sıkılmaya başlarsınız peki bu sayfalardan nasıl kurtulursunuz. bunun hakkında bilgi vermek istiyorum.

 

Registry kayıtlarını temizlemek gerekiyor bunun için Win + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır pencerisini açıyoruz açılan pencereye regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.

Burda Yapmamız gereken CTRL + F tuşlarına basarak arama penceresini açmak burda Arama pencersine whitesmoke.com  yazarak tüm registry kayıtlarını taratıyoruz. bulduğumuz tüm whitesmoke.com kayıtlarını siliyoruz.

 

Registry Kayıtlarındaki whitesmoke.com sildikden sonra Web tarayıcılarınız masa üstündeki kısa yol larının özellikler bölümüne girerek burayı düzetmemiz gerekecek. bunun için masa üstündeki tüm internet explorer – mozilla-google chrome tek tek özelliklerine girerek uzantıların sonunda http://search.whitesmoke.com/ olan uzantıları temizliyoruz.

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”

koyu renkdeki uzantı gibi olacaktır.

 

Kısayolların uzantılarını temizledikden sonra  Tüm tarayıcların anasayfalarını istediğimiz bir anasayfa olarak ayarlaamamız gerekmektedirç ben genelde google olarak aayarlıyorum.

 

2- Yol ise Malware programını indirip bilgisayarınız taratmanız olacaktır.

 

Aramasayfam için hazılrladığım Video aynen search.whitesmoke.com  içinde uygulayabilirsiniz Teknik aynıdır.

 

Diğer Konu ve ipuçlarını ziyaret etmeden çıkmayın mutlaka işinize yarıyan konular vardır.

facebook begen

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın