Sayfana.com Nedir – Sayfana.com Nasıl Kaldırılır – Video Anlatım

Sayfana.com  Nedir ?

Bu Yönlendirme sayfası genelde free ( ücretsiz ) programların krulumundan bulaşırlar ve internet ana sayfasını sayfana.com olarak değiştirir. siz web tarayıcınızı açtığınızda ana sayfanız erine sayfana.com sayfasına yönlendir bu durum can sıkınıcı bir durum alır.

Sayfana.com Nasıl Kaldırılır ?

Bu Sayfayı temizlemek için ilk önce Registry kayıtlarını temizlemeniz gerekmektedir. bunun için Win Tuşu + R Tuşlarına birlikte basarak çalıştır penceresini açarız bu pencereye Regedit komutunu yazarak enterleriz.

 

Daha Açılan Kayıt Defteri düzenleyicinde tekrar CTRL + F tuşlarına basarak BUl pennceresini açarak buraya Sayfana.com yazarak aratarak önümüze gelen tüm girdileri silmemiz gerekir.

 

Önümüze gelen Tüm Sayfana.com girdilerini siliniz.  sildikden emin oldukdan sonra. kayıt defterini kapatanız.

2- Daha sonra Masaüstünde Webtarayıcıların kısayollarının özellikler kısmına giriniz ve Hedef kısmındali sayfana.com uzantılarıvarsa bunları temizleyin.

sayfana.com temizleme

 

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”       hedef bu şekilde olacak . .exe nin sonunda bir şey olmuyacak.

 

Uzantılarıda bu şekilde düzenledikden sonra Web Taracıyarı tek tek açarak anasayfalarını google.com yada  istediğiniz bir şekilde düzenlerek kullanabilrisiniz.

Hayırlı olsun bu sayfadan kurtulmuş olacaksınız.

 

Aramasayfam.com için Hazırladığım Video izliyerek aynı metodu sayfana.com olarak uyarlayabilirsiniz.

 

Diğer Konu ve ipuçlarını Ziyaret Etmeden çıkmayın Mutlaka işinize yarıyan konular ve ipuçları vardır.

facebook begen

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın