Modem Arayüz Şifresi Kırılır mı ?

Daha önceki konularımızda modem arayüzüne nasıl girilir ? konusu üzerinde paylaşımlar yapmıştım. Bu konumuzda sizlerden gelen sorulardan olan Adsl modem arayüz şifresi nasıl kırılır ? hakkında bilgi vermek istiyorum.

ilk önce modem arayüzüne nasıl girilir ? modem arayüzü 192.168.2.1 veya 192.168.1.1 ip adreslerini , turksat internet için ise genel olarak 192.168.0.1 gibi ip adreslerini tarayıcıya yazdığınızda modem arayüzüne giriş için bir panel gelecektir.

modem arayüzüne giriş login şifre kısmı

 

Burada kimlik doğrulaması gerekiyor kısmı modem marka ve modellerine göre farklılık gösterir. Burada ilk başta size modem fabrika şifreleri değişmediyse arayüz şifresi default olarak gelecektir.  Modem Fabrika Çıkış Şifreleri  öğrenmek isterseniz adresten yararlana bilirsiniz.

Eğer modem arayüzüne giriş şifresi değişmiş ise bunu bulmanın , yani şifreyi kırmanın bir yolu var mı ? şimdi burayı inceleyelim.

Chrome , Explorer , Yandex , Mozilla ( Firefox ) tarayıcılar üzerinden giriş yapıyorsanız ve giriş yaparken girdiğiniz şifreleri hatırla dediğiniz’de yukarıdaki resimde olduğu gibi password yani şifre yıldızlı geliyorsa bunu yıldızlı şifreleri programsız göster konusunu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Yıldızlı şifreler genelde şifre ve kullanıcı hatırla seçenekleri ile geldiği için görebilirsiniz . Fakat burada hiç bir şey yok boş ise o zaman şifreyi bulmanız maalesef imkansız gibi bir şeydir. Sadece Admin rica ederek şifreyi istemenizden başka yapacağınız pek bir şey yoktur.

Modem Arayüzüne web tarayıcı üzerinden girdiğimiz için web tabanlı yazılımlar olduğu için kırılması güçtür. Yani kırılması imkansız gibi bir şeydir. Eğer illaki modem arayüzüne giriş yapabilmek şifresini bulmak istiyorsanız , bunu sadece Modem Fabrika Ayarlarına geri dönerek yapabilirsiniz.

Modem Arkasında küçük bir delik vardır , buraya bir toplu iğne ile veya sivri bir cisim ile modem ışıkları yanıp sönene kadar basılı tutun ve bırakın modem ışıkları  yanıp sönecek ve ayarları yeniden algılayacaktır. Böylece tüm ayarları sıfırlamış olursunuz.

adsl modem resetleme

ttnet üzerinden aldığınız kullanıcı adı ve şifresi ve diğer modem ayarları , port , ftp , yönlendirmeler gibi diğer , wifi bağlantı şifresi ve diğer tüm ayarlarınız sıfırlanacaktır.  Daha sonra arayüze giriş yapabilmek için adsl modem fabrika çıkış şifrelerini marka ve modele göre giriniz.

Birde İnternet Ortamında dolaşan programlar var “Router Default Password Cracking In Bt4” bu program ile modem arayüzü şifresi kırma nasıl yapılır ? bunu ayrıca incelemek gerekir.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın