Metaarama.com Yönlendirme Sayfasını Nasıl Temizlerim Resimli Anlatım

Metaaramasayfa.com yönledirme sayfası bilgisayarınıza internetden indirdiğiniz bedeva yani Free Programlar aracılığı ile bulaşırlar , bilgisayara bulşamasıyla sizin internet tarayıcınızın anasayfasını ve kısayolu değiştirerek her kullandığınızda  sizin web adresinizi Metaaramasayfa.com olarak yönlendirler yani bu sayfayı kullanmanıza zorlarlar.

Peki Bu Yönlendirme sayfası nasıl kaldırılır ?

 

İlk önce Bilgisayarımıza AdwCleaner  programını burdan indiriyoruz. Bu programı Bilgisayarımıza kuruyoruz .

adwcleaner scanner virus

 

AdwCleaner programı bilgisayarımıza kurdukdan sonra Tüm çalışan programları kapatıyoruz ve SCAN düğmesine basarak  bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı AdwClenar ile tarattıkdan sonra zararlı girdileri göreceksiniz Metaarama.com ile ilgili girdileri işaretliyerek bunları Clean ile temizliyoruz. Bu girdileri sildikde sonra bilgisayarmızı resetliyoruz ysni yeniden başlatıyoruz.

 

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masaüstünde bulunan Web Tarayıcılarımızın Özellikler Bölümüne tek tek girerek Hedef uzantısındaki http://www.metaarama.com  uzantısını siliyoruz.

Resimdeki işaretlenmiş gözüken uzantıyı yani http://www.metaarama.com  siliyoruz. HEDEF   uzantımızın “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe  aynen bu şekilde olacaktır.

Hedef Uzantıyı değiştirdikden sonra  Tarayıcılarımızın AnaSayfalarını google.com olarak değiştirebiliriz yada istediğimiz bir sayfaya ayarlayabiliriz.

Böylelikle bu sayfadan kurtulmuş olursunuz.

 

NOT :

Diğer Bir Şekilde Temizlemek için Registry kayıtları ile ilgi temizliktir. Bunun için aramasayfam.com için hazırladığım  Video izliyerek metaarama.com için aynen uyarlıyabilirsiniz.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın