Konu 09 : Erişim Denetimi Nedir – Erişim Denetimi Nasıl Yapılır – Adem OCUT

Çeşitli Erişim Denetimlerini kullanarak işyeri ağını,Ev ağınızı belirliyeceğiniz kurallara göre denetleyebilir erişim saatlerini kısıtlayabilirsiniz. Bu şekilde var olan bant genişliğini verimli kullanmanızı sağlar kötü yazılımlardan sisteminizi korursunuz.

Kullanıcılar arasında belirliyeceğiniz saatler arasında istediğiniz programlara kısıtlama getirebilirsiniz işyerinde iseniz çalışacak personelin verimliliğinide bu şekillerde artırabilirsiniz.

Belirli Saatlerdede kullanılmasını sağlıyabilirsiniz. içerik katagorilerini belirliyerek istediğiniz katagorilere erişimlere yada kısıtlamalarını sağlıyabilirsiniz.

 

Bunun için veri tabanı devamlı güncellenen programlar vardır. Bunlardan bir tanesi ise Websense adı verilen bir programdır.

 

 

Yaklaşık 3 ile 3.5 milyon siteyi katagorisel olarak veri tabanında muhafaza eder. raporlama yöntemi ile internet kullanımı yönetmenizi sağlıyor.

Bu şekilde istediğiniz website katagorilerini yasaklayabilir istediğiniz sohbet proramlarını yasaklarsınız.

 

Ev kullanıcılar ise Norton’nun Symantec yazılımı kullanabilirsiniz. istenmeyen elektronik postaları , kablosuz ağ güvenliği pek çok özellikleri vardır.

 

Diğer Konu ve  ipuçlarını gezmeden çıkmayın mutlaka işinize yarıyacak programlar vardır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın