ividi yönlendirme sayfasını Kaldırma – ividi revome – Sistem Uzmanlığı

Bu Yönlendirme sayfası Genelde Free yani ücretsiz programları yüklerken bulaşır , yüklendiğinde ise web taracıların ayarlarını değiştirerek her açılışda ividi sayfasına yönlendirme yaparlar bu zamanla bilgisayarların yavaşlamasına sebeb olurlar.

Peki bu ividi yönlendirme sayfası nasıl kaldrılır ?

ilk önce registry kayıtları temizlenmesi gerekmektedir. bunun için ilk önce Win + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açalım . açılan çalıştır penceresine regedit komutunu yazalım.

Bu açlan registry kayıt defterinde CTRL + F tuşlarına basarak ividi yazarak tüm kayıt defterni taratalım ve önümüze gelen tüm girdileri silelim. Tüm ividi kayıtlarını sildiğimizden emin oldukdan sonra buradan çıkalım.

 

ikinci adımda web taracı kısayollarının masaüstü yollarının teker teker üzerine gelelim farenin sağ tuşu ile özellikler bölümne girelim ve Hedef yol uzantıları sonunda http://www.ividi.org  yazılarını silelim.

 

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”       uzantı bu şekilde olacak.

Web Taracılarının kısayol özelliklerini ayarladıkdan sonra  , diğer adım ise  web taracıların anasayfalarını istediğiniz şekilde ben genelde google.com olarak ayarlıyoruz siz istediğiniz bir sayfa olarak düzenleyerek bu sayfadan kurtulmuş olacaksınız.

 

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın