ISO Dosyası – ISO Kalıbı Nedir Nasıl Hazırlanır Video Anlatım – Adem OCUT

Iso Kalıbı Nedir ?

Bu konumuzda Iso Hakkında Bilgi Vereceğim ; Iso Dosyası  yada Iso Kalıbı Cd Standartları olan ISO 9660 dosyası olab birebire görüntüsüdür.

Bunu Biraz daha açarsak, Elimizde Win 8 yada Win 7 Kurulum cd olsun bunu Iso Kalıbına çevirirsek bu cd nin birebir görüntü olacaktır.

yardımcı ıso programları sayesinde bunu cd gibi görmemize yarıyacak hatta bilgisayarımızda CD-DVD sürücüsü olmasın bu ıso Programları sayesinde Iso Dosyasını Bu programlar sayesinde CD gibi görmemize yarıyacaktır. Bunu sizler için hazırladığım video izleme imkanı bulacaksınız bu video da Bir dosyayı ISO kalıbı olarak kayıt edeceğim ve bu ISO dosyasını Cd de gibi nasıl çalışılacağını gösterecewğim.

Bir Başka Örnek verecek olursam Kurulum Cd sini Iso kalıbı haline çevirip  sanal makinada kurulum için bu kalıbı kullanabilirsiniz , yada cdlerinizin yedeğini Iso halince saklıyabilir gerektiğinde Iso Dosyalarınızı CD olarak tekrar yakarak kullanabilirsiniz.

Sizler için Hazırladığım video izliyerek daha geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kullanacağımız Iso Programının Adı  POWERISO  indirmek için Burdan

 

Video Anlatım ;

Bu Video Adem OCUT Tarafından Hazırlanmıştır

 

mail abone

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

ISO Dosyası – ISO Kalıbı Nedir Nasıl Hazırlanır Video Anlatım – Adem OCUT (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. simdi mac os x syteme windods 8 yuklicem yanliz bir yerde ttikandim iso goruntusu istemekte bunu nasil yapicagim acaba?yardimci olursaniz sevinirim..su videodan bakabilirsiniz nerden tikandigimi..

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın