İnternet Explorer Ayarlarını Sıfırlama nasıl yapılır

Türkçe Windows 10 Destek ve İndirme Sitesi

İnternet Explorer Kullananlar için gereken bir Can simiti olarak Explorer Ayarlarına geri Nasıl konusunu Anlatmak istiyorum.

Neden İnternet Explorer ayarlarını Resetleme ihtiyacı duyarız ? Genelde Bilgisayarınıza indirdiğimiz ücretsiz-demo yazılımlardan dolayı web taracılarımızın ayarları değişir sizi başka bir yönlendirme sitelerini açılmasını sağlar sahte arama motorlarıyla aramanızı yapmayı sağlar , yada taracılarınıza Toolbar yüklemesini sağlıyarak tarayıcılarınızdaki ayaları değiştirir. Bunları genelde istediğinizin dışında gerçekleştirdiği için bu gibi durumlar canınızı sıkar bilgisayarlarınızın yavaşlamasına kadar götürür.

Peki Bu gibi durumlarda ne yapmanız gerekir Ozaman İnternet Explorer Ayarlarınızı yeniden Fabrika ayarı diyeceğimiz şekilde Resetlemek gerekir işte Bunu Nasıl yapacağız ;

  • İnternet Explorer Tarayıcınızı Açıyoruz
  • Araçlar >> İnternet Seçenekleri  kısmına giriyoruz.

İNTERNET EXPLORER AYARLARINI RESETLEME

Advanced ( Gelişmiş ) Sekmesine giriyoruz ( 1 )  Daha Bu kısımda Sıfırla ( 2 ) yazan yere gelerek basıyoruz.

Burda tekrar bir pencere açılacaktır.

EXPLORER FABRİKA AYARINA GERİ DÖNMESİ

 

Bu Kısımda Kişisel ayarları Sil Burda ayarlarınızıda Silmek istiyorsanız Burayı işaretleyin yok silmek istemiyorsanız. Boş Bırakarak Explorer ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın