İhave.net Yönlendirme Sayfasını Kesin Bir Sekilde Kaldırma -( Çözüm )

Merhaba Arkadaşlar bu konumuda ihave.net yönlendirme sayfasının nasıl kaldırılacağından bahsedeceğim , ilk önce bu yönlendirme sayfasına nasıl bulaşılır ondan bahssedeceğim.

İhave.net Sayfası genelde Free yani ücretsiz indirim bilgisayarınıza kurduğunuz programlardan bulaşırlar . Daha bilgisayarınız web tarayıcılarını etkileyerek  anasayfalarını ve registry kayıtlarını değiştirerek web tarayıcınızı açtığınızda bu sayfalara yönlendirrler. zamanla canınız sıkılması ve bilgisayarınız yavaşlamasına sebeb olurlar.

İhave.net Sayfası Nasıl Kaldırılır ?

ilk önce registry kayıtlarını temizlemek gerekir bunun için Win + R Tuşlarına Basarak Çalıştır penceresini açarız. buraya regedit komutu yazarız ve Registry kayıt düzenleyicisini açarız .

Daha Sonra Burdan kısayol olarak  CTRL + F  tuşlarına basarak  Bul penceresini açarız .  Bu pencereye ihave.net  sayfasının adını yazarak tüm registry kayıtlarını taratırız.

Burda Buldumuz tüm ihave.net  ile ilgi kayıtları sileriz. Sildikden sonra burayı kapatırız.

 

şimdi geldi masaüstündeki  explorer-chrome-mozilla  tarayıcıların  kısayol simgelerinin üzerine gelerek özellikler bölüme gelerek hedef uzantılarını düzetmekte.

Özellikler kısmına giriyoruz . burda Hedef yol sonunda http://www.ihave.net  uzantısını siliyoruz.

 

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”      Bu şekilde olacak Tüm taracıların hedef uzantılarını düzeltiyoruz.

 

Bunları yaptıkdan sonra bu sefer Tarayıcıların AnaSAyfalarını google.com yada istediğiniz bir şekilde anasayfalarını düzenliyoruz.

AnaSayfalarını Ayarlamak için burdan bakabilirsiniz.

 

Bunları uyguladıkdan sonra bu sıkıntıan kurtulcaksınız , En Son olarak bilgisayarınızı  Malware Programı ile taratınız. Programı Burdan İndirebilirsiniz.

 

 

NOT : Aramasayfam.com için Hazırladığım Video ile Aynı Şekilde İhave.net için Uyarlyabilirsiniz.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın