Görüntü Konuşmanın yolları – Görüntü konuşma programları

Teknoloji öyle ilerlediki internetin sayesinde Dünyanin diğer bir ucundaki sevdiklerinizle Karşılıklı görüntülü arayabilirsiniz.Öyleki Konferans görüşmelerde yapabilir bu görüşmeleri bedava’ya getirebilirsiniz.

Peki Bu Görüşmeleri yapmak için Hangi Programları kullanmak gerekiyor ? 

Google Hangouts ;

Hem Android hemde IOS sistemlerinde 10 kişiye kadar bedava konferans görüşme yapabilirsiniz. Aynı zamanda Google + ve youtube videolarınıda paylaşabilirsiniz. google hesabıyla bedava kullanabilirsiniz.

Skype ;

Yakın zamanda microsoft tarafından satın alınan bu program dünya üzerinde en popiler görüntülü görüşme aracıdır. eğerki prumium hesaba sahipseniz on kişiye kadar konferans görüşmesi yapabilirsiniz. ücretsiz indirip skype yada facebook ve microsoft hesablarıyla kullanabilirsiniz.

Facetime ;

Iphone kullanıcıları bununla birbirleriyle video görüşme yapabilir. bununla konferans görüşme yapamazsınız , telefonuza gelecek aktivasyon kodunu girerek konuşma sistemina başlıyabilirsiniz.Eğer apple Tv kullanıyorsanız görüşmelerinizi Televizyona aktarıbilirsiniz bunun için airplay yanstıma özelliğini aktiv etmeniz gerekmetedir.

ooVoo ;

Ücretsiz bir uygulama olan bu programda 12 kişiye kadar konferans görüşme yapabilirsiniz. Facebook Twitter yada eposta ile paylaştığınız bir linkle kongerans görüşmesine davet edebilirsiniz. IOS,Android,windows ve mac için geliştirilmiş versiyonları vardır.

Tango ;

Bu program sayesinde hem mesajlaşma hemde Görüşme yapılabiliyor bu uygulama için iki tarafında tango yüklemesi gerekmektedir.uygulamada e-kart ve animasyonla karşı tarafın dikkatinide çekebiliyorsunuz.

Fring ;

Hem görüşme hemde mesajlaşma apabileceğiniz bir uygulama , ayrıca dakikası 1 cent başlıyarak dünyanın tüm numalarını arıyacağınız bir uygulamasdır. Sık görüşme yapanlar bu ygulamayı tercih edebilirler. dört kişiye kadar konferans görüşmesi yapabiliyorsunuz. Uygulama kullanmak için sms gelen kodu girmeniz gerekmetedir.

Qik ;

İOS, Andorid , ve blackberry cihazları için geliştirilmiş bir uygulamadır:.diğer kişilerlede görüşme yapabilirsiniz kayıt ettiğiniz görüntüleri facebook twitter , youtube ve eposta ile paylaşabilirsiniz. isterseniz özel kişilere bu videoları paylaşabilirsiniz.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın