Genel Olarak Viruslu Sayfalardan Nasıl Kurtuluruz – Yönlendirme Sayfalarını Kaldırma ( Resimli )

Bu yönlendirme sayfaları genel olarak bilgisayarınıza yüklediğiniz ücretsiz yazılımlar sayesinde bulaşırlar  bu programları kurdukdan sonra sizin haberiniz olmadan anasayfanızı değiştirirler Webtarayıcılarınızı açtığınızda bu yönlendirme sayfaları açılır . Bu sayfalar haksız hit sayılarını artıtırlar ve reklamlar sayesinde para kazanmaya başlarlar ilerleyen zamanlar bilgisayarınızı yavaşlatırlar.

Şimdi gelelim bu yönlendirme sayfalarından nasıl kurtulunur ?

ilk önce AdwCleaner adında programı burdan indirelim .  Bu programı bilgisayarımıza kurtukdan sonra tüm çalışan programları ve webtarayıclarımızı kapatalım.

adwcleaner scanner virus

 

Programı kurdukdan sonra açıyoruz ve Scan tuşuna basarak tüm bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra bilgisayarımızda zararı kodları listeliyecek bu listeleri hepsini işaretledikden sonra  Clean tuşuna basarak hepsini siliyoruz. Hepsini sildikden sonra bilgisayarımızı yeniden başaltıyoruz.

 

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra  Masaüstündeki Tarayıcıların yani google-explorer-mozilla  gibi tarayıcıların

webtarayıcılar

Masaüstündeki kısayolların özellikler bölümüne giriyoruz ve bulaşan sayfaların özelliklerini siliyoruz.

Resimdeki http://www.xxx.com   olan yerde size musallat olan yönlendirme sitesini siliniz .  sildikden sonra “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”  koyu renkli uzantı gibi olacaktır sonundaki  yönlendirme sayfasını sileceksiniz.

 

kısayolları tek tek temizledikden sonra Ana SAyfalarıda istediğiniz bir siteye genelde google.com olarak ayarlayınız.  Bu sayede kurtulmuş olacaksınız.

Bilgisaarınızın Anasayfasının Nasıl değiştiğini öğrenmek için burdan öğrenebilirsiniz.

 

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Genel Olarak Viruslu Sayfalardan Nasıl Kurtuluruz – Yönlendirme Sayfalarını Kaldırma ( Resimli ) (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın