GamesDiva.com Yönlendirme Sayfası Nasıl Kaldırılır ( Resimli ) – Sistem ve Ağ Uzmanlığı

Gamesdiva yönlenidme sayfası  internetden indirdiğiniz free yani ücretsiz programlardan bulaşmaktadır. Bu  programları yüklediğinizde bilgisayarınızdaki web tarayıcılarınızın anasayfalarını ve uzantılarını değiştirerek  her açtığınızda tarayıcını  Gamesdiva  sayfasına yönlendirilirsiniz.

Siz Ne kadarda Anasayfaınızı değiştirdiğinizde yine bu sayfaya yönlenecektir. buda canınızı sıkmaya başlıyacak ve bilgisayarnız zamanla yavaşlatmasına sebeb olacaktır.

Şimdi Gelelim bu yönlendirme sayfalasını nasıl kaldıracağım.

 

Gamesdiva Yönlendirme sayfasını Nasıl kaldırılır ?

 

İlk Önce Bilgisayarımıza indireceğimiz  AdwClenaer Programını Bilgisayarımıza burdan  indirelim. Programı kurdukdan sonra tüm çalışan programları kapatalım web tarayıcımız dahil

 

adwcleaner scanner virus

 

Programımız SCAN  yazan yerine basarak sistemizi taramaya geçireceğiz. Bilgisayarımızda tarama bittiğinde

adwcleaner scanner

Tarama bittiğinde bilgisayarımıza zararlı girleri listeleyecektir.  Siz Burdan gamesdiva ile ilgi Girdleri işaretleyiniz Ve Clean Yazan yere basarak tüm girleri kaldırınız.

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak tekrar açınız.

Bu işlemi gerçekleştirdikdensonra    Masaüstündeki Tarayıcılarınızın Kısa yollarını Temizlemeye bunun için

webtarayıcılar

Bunların Üzerine gelerek Faremizle sağa tuş yaparak özellikler bölümüne girerek Hedef Uzantısındaki http://www.gamesdiva.com yazan yeri siliyoruz.

“C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”    uzantımız bu şekilde temiz olacak.

Daha Sonra Taraycıların AnaSayfalarını istediğiniz bir sayfa olarak değiştiriniz. Bu Şekilde kurtulabilirsiniz.

Diğer Bir Kurtulma Yöntemi ;  Registry kayıtlarını Temizlemek bunun  için aramasayfam.com için hazırladığım video aynen gamesdiva.com olarak uyarlamak olacaktır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın