Sponsorlu Bağlantılar

Format’dan Sonra Yerel Disk C: Bölümü Neden Dolu Gözükür..?

Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar Değerli ademocut.com Takipçileri bu konumuzda sizden gelen Sorulardan biri olan ” Yerel Disk format sonrası dolu görünüyor ” bunun hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Bilgisayarınıza format yani yeni işletim sistemi yükledik den sonra Yerel disk dolu görünüyor sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

windows old dosyası

Peki Yerel Disk C: neden dolu görünüyor , Bunun için şu şekilde açıklama yapabilirim . Bilgisayarınıza format atarken ilk başta C: bölümünü silmeden tekrar onun üzerine yükleme yaptığınızda C: içerisine iki tane sistem dosyalarını yüklemiş oluyor son yüklenen sistem dosyalarını kopyalarken diğer eski olan sistem dosyalarını C: partition içerisinde windows.old klasörü içerisine toplar böylece bu klasör ile birlikte Bilgisayarınızın Yerel Disk C: partition üzerinde iki sistem dosyaları olmuş oluyor ve yerel diskinizi dolu gösteriyor.

Peki C: Partition Bölümündeki bu sıkıntı nasıl çözülecek Bunun için windows.old dosyasını eliniz ile yani manuel olarak silebilirsiniz veya Windows.old Eski Sistem Dosyalarını silmek için konu başlığı inceleye bilirsiniz.

Tags – Etiketler ;

format sonrası disk dolu hatası , disk neden dolu çözüküyor , hdd dolu , formatdan sonra disk dolu

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın