Eazel Search Virusu Nedir – Eazel Search Virusu Nasıl Temizlenir (Video)

Adem ÖCÜT 12 Ekim 2013 1
Eazel Search Virusu Nedir – Eazel Search Virusu Nasıl Temizlenir (Video)

Eazel Search Virusu Nedir ?

Eazel Search free ( ücretsiz ) programlar tarafından kuruldukdan sonra bilgisayarınıza bulaşan tarayıcıların ana sayfasını değiştiren bir korsan arama motorudur.

İnternet explorer – Google Chrome -Mozilla tarayıcınızı açtığınızda ana sayfanız Eazel Search sayfasına yönlendiriliyorsa bilinki sizde bu durumdan müzdaripsiniz.

 

Eazel Search Virusunden Nasıl Kurtulursunuz ?

ilk önce bilgisayarımızın Denetim masasından prgram ekle kaldır Eazel Search ile ilgili kurulu dosyalar varsa bunları kaldırılıyoruz. Daha Registry kayıtlarını temizlemek gerekiyor bunun için Win + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır pencerisini açıyoruz açılan pencereye regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.

Burda Yapmamız gereken CTRL + F tuşlarına basarak arama penceresini açmak burda Arama pencersine Eazel Search yazarak tüm registry kayıtlarını taratıyoruz.

 

Karışımıza ne kadar Eazel Search  ile ilgili kayıt çıkarsa bunları siliyoruz.  Silindikden sonra emin oldukdan sonra kayıt defterini kapatıyoruz.

 

Bunnları halledikden sonra Masa üstünde Tarayıcılarımızın Kısayol iconlarını üzerine tek tek gelerek özellikler bölümüne giriyoruz.

 

Tarayıcıda hedef yolundaki   “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”   kırmızı ile belirtlieln exe uzantısının sonunda hiç bir uzantı olmuyacak buna dikkaet edelim.

 

Bunları yaptıkdan sonra  Web tarayıcılarınızın  ana sayfalarını tek tek ayarlar kısmından  istediğiniz bir şekilde ayarlayınız . Bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

 

not : Aramasayfam için Hazırladığım video Eazel Search için aynı usullerle uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Sağlam olsun diyerek bilgisayarınızı Malwarebytes Anti Malware   indirerek taratınız.

 

 

Bir Yorum »

 1. kadir şahin 23 Mart 2014 at 11:14 - Reply

  Merhaba
  Dediklerinin aynısını yapıyorum.
  Denetim masasında eazel ile ilgili kurulu dosya yok.
  Regedit ten Eazel Search yazıp arattığımda hiç bir dosya bulmuyor.
  Ben nasıl kurtulacağım bundan?

Yorum Yazın »

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Google PlusVisit Us On PinterestVisit Us On YoutubeCheck Our Feed