Eazel Search Virusu Nedir – Eazel Search Virusu Nasıl Temizlenir (Video)

Eazel Search Virusu Nedir ?

Eazel Search free ( ücretsiz ) programlar tarafından kuruldukdan sonra bilgisayarınıza bulaşan tarayıcıların ana sayfasını değiştiren bir korsan arama motorudur.

İnternet explorer – Google Chrome -Mozilla tarayıcınızı açtığınızda ana sayfanız Eazel Search sayfasına yönlendiriliyorsa bilinki sizde bu durumdan müzdaripsiniz.

 

Eazel Search Virusunden Nasıl Kurtulursunuz ?

ilk önce bilgisayarımızın Denetim masasından prgram ekle kaldır Eazel Search ile ilgili kurulu dosyalar varsa bunları kaldırılıyoruz. Daha Registry kayıtlarını temizlemek gerekiyor bunun için Win + R tuşlarına birlikte basarak çalıştır pencerisini açıyoruz açılan pencereye regedit yazarak kayıt defterini açıyoruz.

Burda Yapmamız gereken CTRL + F tuşlarına basarak arama penceresini açmak burda Arama pencersine Eazel Search yazarak tüm registry kayıtlarını taratıyoruz.

 

Karışımıza ne kadar Eazel Search  ile ilgili kayıt çıkarsa bunları siliyoruz.  Silindikden sonra emin oldukdan sonra kayıt defterini kapatıyoruz.

 

Bunnları halledikden sonra Masa üstünde Tarayıcılarımızın Kısayol iconlarını üzerine tek tek gelerek özellikler bölümüne giriyoruz.

 

Tarayıcıda hedef yolundaki   “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe”   kırmızı ile belirtlieln exe uzantısının sonunda hiç bir uzantı olmuyacak buna dikkaet edelim.

 

Bunları yaptıkdan sonra  Web tarayıcılarınızın  ana sayfalarını tek tek ayarlar kısmından  istediğiniz bir şekilde ayarlayınız . Bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

 

not : Aramasayfam için Hazırladığım video Eazel Search için aynı usullerle uygulayabilirsiniz.

 

 

 

Sağlam olsun diyerek bilgisayarınızı Malwarebytes Anti Malware   indirerek taratınız.

 

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Eazel Search Virusu Nedir – Eazel Search Virusu Nasıl Temizlenir (Video) (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Merhaba
    Dediklerinin aynısını yapıyorum.
    Denetim masasında eazel ile ilgili kurulu dosya yok.
    Regedit ten Eazel Search yazıp arattığımda hiç bir dosya bulmuyor.
    Ben nasıl kurtulacağım bundan?

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın