Sponsorlu Bağlantılar

Dosya Uzantılarını Nasıl Gizlerim – Ağ Uzmanlığı

Sponsorlu Bağlantılar

Windows’ta Dosyalar isim ve uzantılardan oluşur. Dosya Uzantıları o dosyanın türü hakkında bilgi verirler örnek verirsek Jpg bir dosyası olduğu xls dosyasının bir Excel dosyası olduğunu anlarız. yani kısaca dosya uzantıları soyad gibidirler. bu uzantılar sayesinde o dosyayı hangi programda açacağımız biliriz.

Başta dediğimiz gibi windows bir isim ve bir uzantı adından oluşur yani    dosya adı.uzantı    resim1.png  gibi diyebiliriz.  Şimdi konu başlğımızda deyindiğimiz gibi bu bilindik uzantıları nasıl gizleriz yada nasıl aktif ederiz . Bu aslında gayet kolay bir şey  Bunun için XP için Bilgisayarım > Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm > Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle kısmını işaretlememiz yeterli.

Win7 / Win 8 için Bilgisayarım > Düzenle > Klasör ve Arama Seçenekleri > Görünüm > Bilinen Dosya türleri için uzantıları gizle kısmını işaretlememiz yeterlidir.

Bu Konuda sizler için Hazırladığım video izliyebirsiniz ;

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın