[Çözüm] Webcrawler Yönlendirme Sayfasını Kaldırma Resimli

Bu Yönlendirme sayfası olan webcrawler sayfasını AdwCleaner Programı ile kaldıracağız. Bu programı kurmadan önce bu sayfanın nasıl bulaştığından bahsedeceğim. Bu Site bilgisayarınıza indirdiğiniz demo ve ücretsiz yazılımlar tarafından bulaşarak web tarayıcıların ana sayfalarını değiştirerek size webcrawler.com sitesine yönlendirmesine sağlar. bu zamanla bilgisayarınızın yavaşlamasına sebeb olur.

Bu Yönlendirme Sayfasınından kurtulmak için AdwCleaner Programını kurarak kaldrımayı göstereceğim demiştim. Bu programı indir‘dikden sonra çalışan tüm programları kapatıyoruz ve AdwCleaner programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Program Daki Scan Butonu basarak bilgisayarımızdaki kötü girdileri taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Belli bir süre bekledikden sonra bir çok girdilerin listelendiğini göreceksiniz burdawebcrawler ile ilgi girdileri işaretleyip CLEAN Butonu ile siliyoruz.

Bu Silme işlemini yaptıkdan sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden Bşlattıkdan sonra Masaüstünde Bulunan Web Tarayıcılarımızın Yandex-mozilla-Explorer ve Chrome lerin kısayol Özelliklerine giriyoruz ve http://www.webcrawler.com  uzantısını sileceğiz.

webcrawler sayfasını kaldırma

 

Resimdeki görüldüğü gibi Hedef Dosya yazan kısımda http://www.webcrawler.com uzantısını siliyoruz.

Burda bu işlemi yaptıkdan sonra burdan çıkıyoruz ve eb Tarayıcılarımızın Explorer-Yandex-Chrome-Mozilla bu tarayıcıların Ana Sayfaları google yada istediğinix bir sayfaya ayarlıyabilirsiniz. bu şekilde bu yönlendirme sitesinden kurtulacaksınız.

Programsız Bu Siteden kurtulma  ;

Aramasayfam için Hazırladığım bu video aynen wecrawler sitesi için uyarlıyabilirsiniz metod aynıdır bu şekildede kurtulmuş olacaksınız.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın