[Çözüm] Delta-Homes Sayfasını Kaldırma Resimli Anlatım

Bu Yönlendirme Sayfasını AdwCleaner Programını bilgisayarımıza indirip kurarak ve program kurmadan kaldırmaya çalışacağız. ilk önce bu viruslu yönlendirme sitesinin bilgisayarııza indirdiğimiz ücretsiz ve demo programlardan bulaşıp web tarayıcıların ana sayfalarını değiştirerek sizi bu sayfaya yönlendirmesini sağlarlar bu siteler sahte bir arama motorudur.

Şimdi Gelelim bu yönlendirme sayfasını AdwCleaner Programını  indirip kurarak kaldırmaya programmızı kuruyoruz daha sonra bilgisayarımızda çalışan tüm programları kapatarak programı çalıştırıyoruz.,

 

AdwCleaner Programı Nasıl Kullanılır ?

adwcleaner scanner virusÇalıştırdığımız bu programla Scan Butonu ile taratmaya başlıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı taratarak bir çok Girdinin listelendiğini göreceksiniz. Bu girdiler arasında Delta-Homes ile ilgili tüm girdileri işaretliyerek siliyoruz.

Bu Girdileri sildikden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masa Üstünde Bulunan Web Tarayıclarımızın Yandex-Explorer-Mozilla-Chrome tarayıcıların özellikler bölümüne giriyoruz ve Hedef URL uzantısındaki http://www.Delta-Homes.com  urlsini KALDIRIYORUZ.

delta homes Yönlenidirme sayfasını kaldırmaResimde Görüldüğü gibi işaretli http://www.delta-homes.com sayfasını siliyoruz. Bu işlemi yaptıkdan sonra brdan çıkıyoruz.

Daha sonra Web Tarayıcılarımızın Yandex-Mozilla-Explorer-Chrome Ana Sayfalarını istediğiniz bir siteye google olarakda değiştirebilirsiniz. Bu işlem ile bu sayfadan kurtulmuş olacaksınız.

Program Kurmadan Kurtulma (Manuel ) ; 

 

Aramasayfam için Hazırladığım Bu video ile aynen delta homes sayfası için uygulaya bilirsiniz aynı yöntem değişiklik yok sadece aramasayfam yerine delta homes olarak değiştireceksiniz.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüm] Delta-Homes Sayfasını Kaldırma Resimli Anlatım (9 Yorum)

Yorum Yaz

 1. Adem, iyi günler.
  Adı geçen korsan program dün bizim laptopa da bulaşmış yanlışlıkla!
  Dün gece epey uğraştım ama bilgilerimin eskidiğini gördüm maalesef.
  Bugün bir ara senin bloğuna girdim, okudum ama yine program yüklemek gerekeceği için denemedim bile başka çözümler aradım. Birkaç saat uğraşmama rağmen olmadı ve sinirlenmeye başlamıştım ki ” hadi tekrar bakayım Adem’in çözümüne” dedim. İyi ki demişim orada bulunan “adwcleaner”ı tıklayıp yüklemeden çalıştırdım.
  Şimdilik KORSANI OKYANUSA GÖMDÜM gibi görünüyor, umarım tekrar çıkmaz.
  Teşekkürler ve başarılar.

  • Merhaba Ümit Bey , Win + R Tuşları çalıştır ( run ) penceresini açıyorsunuz . daha sonra regedit komutunu yazınız

 2. Tesekkurler kardsm beni buyuk bi sorundan kurtardın zaten neden boyle virüs ler yapıyolarki

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın