[Çözüm] araxi.org Yönlendirme Sayfasından Kurtulma (Resimli )

Bu Yönlendirme Sayfasını  AdwCleaner Programını indirerek temizlemeyi aynı zamanda Program kurmadan nasıl kaldıracağımızı anlatacağım. İlk önce konuya geçmeden bu yönlendirme sayfası hakkında bilgi vereceğim. Araxi.org Bedava ( Free ) indirdiğiniz – Demo programlardan  bilgisayarınıza bulaşarak web tarayıcılarınızın ayarlarını değiştirerek istemeden Araxi.org sayfasına yönledirmeyi sağlamaktadır.

Şimdi Bu programlardan nasıl kurtulacağız ?

Bilgisayarımıza AdwCleaner Programını Burdan indiriyoruz.  Bu programı bilgisayarımızı kurdukdan sonra çalışan tüm programları kapatıyoruz ve Adwcleaner programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Programızı açtıkdan SCAN butonu bastıkdan sonra bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra zararlı girleri göreceksiniz araxi.org ile ilgili girleri işaretleyerek Clean ile bu girdileri siliyoruz. ve Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

 

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masaüstündeki Explorer-Chrome-Mozilla  kısayollarının Özellikler bölümüne girerek http://www.araxi.org URL’sini siliyoruz.

Resimdeki işaretli ollan url siliyoruz.  Bu url’leri tüm tarayıcıların özellikler bölümümden siliyoruz. Daha sonra Tarayıcıların Ana SAyfalarını google.com yada istediğimiz bir siteye ayarlaysrak bu sayfadan kurtulmuş oluyoruz.

NOT : Bilgisayarımıza program kurmadan bu sayfayı Kaldırmak için Aramasayfam.com için hazırladığım video aynen araxi.org için uyarlayabilirsiniz.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüm] araxi.org Yönlendirme Sayfasından Kurtulma (Resimli ) (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Dediklerini yaptım fakat windos yeniden başlattığımda explorer ekrana geliyor ve bu site açılıyor yine chrome açıyorum yine bu site anasayfa olmuş.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın