[Çözüldü] Tuvaro.com Viruslu siteyi Kaldırma Resimli Anlatım

Bilgisayarımıza Buluşan bu Sahte arama motoru Tuvaro.com virusunu Adw Cleaner Programı ile Temizliyeceğiz. İlk önce Nasıl kaldırılacağını anlatman önce nasıl bulaşırlar bundan bahsetmek istiyorum.

Bu sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz Demo veya Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar. aslında size’de bir uyarı verirler bunu iyi gözlemek lazımdır size sorarlar Kuruyummu diye bilmiyerek okey’ler siniz ve bu programları kurunca web browser ( Tarayıcıların ) yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek burdan arama yapmaya zorlarlar zamanla bu bilgisayarlarınızın yavaşlamasına sebep olur.

şimdi gelelim bilgisayarımıza AdwCleaner Programı indirip kuralım .

adwcleaner scanner virus

 

Çalışan tüm Programları kapatarak bu programı çalıştıralım. Scan Butonu ile bilgisayarımızı taratalım.

adwcleaner scanner

 

bilgisayarımızı tarattıkdan sonra tuvaro.com ile ilgili tüm girdileri işaretliyoruz ve Clean Butonu ile bu girdileri siliyoruz. Daha sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

adw

 

Bilgisayarımızdaki Masa Üstündeki yüklü olan Web Browser lerin Özellikler bölümüne girerek Hedef kısmındaki http://www.tuvaro.com   uzantısını ordan sileceğiz unutmayın bunu tüm yüklü web browser için yapacağız.

tuvaro com sayfasını silme

 

Resimde Görüldüğü gibi işaretli http://www.tuvaro.com url ni kaldırıyoruz. Daha sonra bilgisayarımızda web browser lerin Ana Sayfa Ayarlarında tuvaro.com ise bunu istediğiniz web sitesine değiştirebilirisiniz. Kolay Gelsin.

 

Program Kurmadan Kaldırma : 

Daha Öncelerden hazırladığım aramasayfam video izliyerek aynen tuvaro.com için uygulayabilirsiniz metod aynıdır. sadece düzetmelerde aramasayfam yerine tuvaro.com yazmanız yeterli olacaktır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın