Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Türk Polis Siber Suç Mücadele Virüsü Nasıl Temizlenir

Sponsorlu Bağlantılar

Son Zamanlarda yeniden hortlayan Türk Polis Siber Suç Mücadele virüsü sizi’de etkileye bilir. internet’de gezinirken karşınıza birden bu ibare çıkabilir. Girmiş olduğunuz bir siteden yada yüklediğiniz bir program aracılığı ile bulaşabilir.

 

Hacker tarafından yazılan bu virüs ile sizden para koparılmak istenmektedir.

 ” video, Müzik,Yazılım gibi Kullanım Sözleşmeleri olan içerikleri izinsiz dağıtıyorsunuz. Bu da Makale 1,Bölüm 2,Madde 8 e göre Türkiye Cumhuriyeti’ in yasasını çiğnemek demektir.

Makale 1,Bölüm 2,Madde 8 e göre bu suçu işleyenlerin 2 ile 8 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması gerekmektedir.

gibi vs yazılarak yazarak gözünüzü korkutarak sizden para talep ederek sahtekarlık dolandırıcılık yaparak bir çok kişiden para kopartmak istemişlerdir.

şimdi bu virüslu yazılımdan nasıl kurtulur.

1-Adım

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle Kaldır >  bu kısımda bilmediğiniz programlar varsa ne işe yaradığını google araştırarak bakabilirsiniz. Bilinmeyen programları kaldırınız.

2-Adım

Bilgisayarın Tarayıcılarını Resetleyiniz Bilinmeyen Eklentiler yerleşmiş olabalir. Bunun için ilk önce Yer imlerinin yedeğini alınız. Resetleme nasıl yapılır Konu başlıkları sıralanmıştır.

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/internet-explorer-ayarlarini-sifirlama-nasil-yapilir/” target=””]Explorer Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/mozilla-firefox-tarayici-nerden-resetlenir/” target=””]Mozilla Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/google-chrome-ayarlarini-pratik-sekilde-eski-haline-getirin/” target=””]Chrome Nasıl resetlenir Burdan[/button]

3-Adım

Bilgisayarınızı Registry gizlenmiş Zararlı Girdileri silmek için AdwClenaer Programı indirip Bununla Temizliyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

[button color=”blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” target=””]AdwCleaner[/button]

4-Adım

Daha sonra Bilgisayarımızın Tarayıcılarını Etkileyen Yazılımları Temizlemek için JunkWare ile bir temizlik yapalım.

[button color=” blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” target=””]JunkWare[/button]

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın