[Çözüldü] tr-googel.com Sayfasını Nasıl Kaldırırım Resimli Anlatım

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız ilk önce bununla ilgi biraz açıklamada bulunmak istiyorum. Bilgisayarımıza indirdiğimiz Ücretsiz programlardam yada Demo programlardan bulaşan  bu yönlendirmeli sayfalar zamanla bilgisayarımızı yavaşlatabilirler.

Bu Yönlendirme sayfasını program kurarak ve programsız kaldırmayı göstereceğiz. ilk önce dediğimiz gibi AdwCleaner Bilgisayarımıza indir‘ip kuruyoruz. Bu programı kurdukdan sonra çalışan tüm programları kapatarak Adwcleaner programını çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

Scan Yazan buton ile bilgisayarımızı taratıyoruz.  tr-googel.com ile başlıyan bütün girdileri işaretliyoruz.

adwcleaner scanner

Bu girdileri işaretledikden sonra Clean Butonu ile girdilerimizi siliyoruz. Bu girdileri sildikden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masaüstünde bulunan Yandex-mozilla-chrome-explorer kısayollarının tek tek Özellikler bölümüne giriyoruz ve http://www. tr-googel.com  uzantısını siliyoruz.

tr googel com sayfasını kaldırma

Resimdeki görüldüğü gibi tr.googel.com url’sini kaldırıyoruz.

Bu işleri yaptıkdan sonra Tarayıcılarımızın Ana Sayfalarını istediğimiz bir sayfaya Ayarlayoruz.

Programsız kaldırma ;

Bu Sayfayası program kurmadan kaldırmak için aramasayfam com için hazırladığım video izliyerek aynen bu sayfa içinde uygulayabilirsiniz metot aynıdır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın