[Çözüldü] Searchnu.com Sayfasını Kaldırma ( Video ) anlatım

Searchnu.com Yönlendirme Sayfasını AdwCleaner Programı ile Temizlemeden önce bu Sayfanın nasıl bulaştığından bahsedeceğim. Searchnu.com Sayfasi bilgisayarınıza indirdiğiniz ücretsiz – Demo programlardan bulaşarak sizin iradeniz dışında web tarayıcılarınızın yapısını değiştirerek Searchnu.com sayfasının açılmasını sağlar bunlara size bir Sahte Arama Motoru görevi yaparak sizi kendi istekleri doğrultusunda aramaya zorlarlar.

Searchnu.com yönlendirme sayfasını AdwCleaner Programını İndirip bu sayfası temizlemeye bakacağız. Bu programı burdan indirip bilgisayarımıza kuralım.

Bu prgramı bilgisayarmıza kurdukdan sonra çalışan tüm programları kapatarak bu programı açalım.

adwcleaner scanner virus

Scan Tuşu ile bilgisayarımızı taratmaya başlıyalım.

adwcleaner scanner

Bir çok girdiler gelecektir Searchnu.com ile ilgili girdileri işaretleyerek Clean Butonu ile bu girdileri silelim.

Daha sonra bilgisayarımızı Reset atarak yeniden başlatalım.

Daha sonra yeniden başlıyan bilgisayarımızın Masaüstündeki web Tarayıcıların Özellikler Böülümüne girerek http://www.Searchnu.com url’si silmemiz gerekmektedir.

Resimde Görüldüğü gibi http://www.Searchnu.com urlsini kaldrıyoruz. burdan tamam dedikden sonra çıkıyoruz.

WEb Tarayıcılarımızın Ana Sayfa Ayarlarınıda istediğimiz bir Sayfaya ayarlıyoruz. Google.com olarak ayarlıyabiliriz. burayı tamamladıkdan sonra bu sayafadan kurtulmuş olacağız.

Tüm Bu işlemirin Dışında bir de Manuel olarak yapacağız program kurmadan gerçekleştirebiliriz Bunun için aramasayfam.com için hazırladığım video izliyerek Searchnu.com için uyarlayabilirsiniz.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın