Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] SearchFly Yönlendirme Sayfasını Nasıl kaldırılır Resimli

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile kaldıracağız bu işlemi yapmadan önce bilgisayarımıza bu sitelerin nasıl bulaştığı hakkında bilgi vereceğim.

SearchFly gibi sahte arama motorları bilgisayarımıza indirdiğimiz demo yada ücretsiz yazılımlar aracığı ile bulaşırlar bulaşmaları ile İnternet tarayıcılarımızın yapısını değiştirerek her tarayıcımızı kullandığımızda bu sahte arama motorlarını kullanmamızı zorlarlar.

Şimdi Gelelim bu sahte arama motorlarını temizlemeye ;

Program Kurmadan ; 

Daha önceden aramasayfam için hazırladığım video izliyerek aynen SearchFly için uyarlıyabilirsiniz. sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine SearchFly yazarak yapmanız.

 

Program kurarak ; 

Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımıza indirdiğimiz AdwCleaner Programı ile taratma dan önce bilgisayarımızda çalışan tüm programları kapatarak taratma işlemini yapıyoruz.

adwcleaner scanner

 

bilgisayarımızı tarattık dan sonra SearchFly ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip Clean programı siliyoruz.

Bu işlemin sonunda bilgisayarımız yeniden başlıyor.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başladık’dan sonra Masa üstünde bilgisayarımızda yüklü İnternet Tarayıcıların özelliklerine girip  Hedef kısmındaki http://www.SearchFly.com uzantısını Siliyoruz.

Bunları tek tek tüm tarayıcılarımızda yapacağız.

Bu işlemleri Yaptıkdan sonra Bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcıların ana sayfa ayarlarını google yada istediğimiz bir siteye ayarlıyoruz.

En son olarak’da bilgisayarımızı JunkWare Programı indirip taratalım bu da bir çok adware girdilerini silecektir.

junkware kaldırma

 

 

Şimdiden Kolay Gelsin 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın