[Çözüldü] SearchAmong.com Yönlendirme Sayfasını Kaldırma

SearchAmong.com yönlendirme sayfasını Kaldırma için ilk önce AdwCleaner Programını indirmemiz gerekecektir. Bu Programı indirmeden ilk önce size bunun hakkında küçük bir bilgi vermek istiyorum.

SearchAmong.com yönlendirme sitesi free ücretsiz demo programlar aracılığıyla bulaşarak sizin anasayfanızı değiştirirler ve web tarayıcınızı açtıkdan sonra SearchAmong.com  olarak yönlendirilirsiniz.

SearchAmong.com Yönlendirme sayfasını Nasıl kaldırabilirim ?

ilk başta dediğim gibi AdwCleaner programını Burdan İndiriyoruz. Daha bu programı kurdukdan sonra çalışan tüm programları kapatarak bu programı çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Programı açtıkdan sonra Scan butona basarak bilgisayarımızı taratıyoruz . Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra ;

adwcleaner scanner

Bilgisayarımızda varsa tüm zararlı girlerin listesi dökülecektir. SearchAmong.com ile ilgili girdileri bularak işaretleyip Clean ile  siliyoruz. Bu girdileri sildikden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

 

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masaüstünde bulunan İnternet explorer – mozilla – Chore gibi tarayıcıların üzerine gelerek özellikler bölümüne teker teker girerek http://www.SearchAmong.com  yazan kısımları sileceğiz

Resimdeki işaretli olan uzanıyı siliyoruz. Hedef Uzantı aynen  “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe  bu şekilde olacak şekilde düzeltiyoruz.

Bu şekilde kısayolların URL lerini düzenledikden sonra Web Tarayıcıların Anasayfa Ayarlarınıda istediğimiz bir sayfa olarak değiştiriniz.

Bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

 

NOT : Programsız kurtulmak için Aramasayfam.com için hazırladığım Video izliyerek aynen SearchAmong.com olarak Uyarlyabilirsiniz.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın