Sponsorlu Bağlantılar

[ Çözüldü ] search.startnow.com Sayfasını Kaldırma Resimli

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın İnternet tarayıcılarını etkilen bu sahte arama motorunu AdwCleaner ile kaldıracağız. Bu işleme başlamada önce bilgisayarımıza bunlar nasıl bulaşır biraz bahsetmek istiyorum.

Bu Sahte Arama motorları aslında bir virüs değildirler. Bunlar Bilgisayarlara indirdiğimiz Demo ( Deneme ) amaçlı yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile buluşarak bilgisayarımızın İnternet tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi her defasında bu sahte arama motorlarını kullanmasına zorlarlar. Bunlar zamanlar bilgisayarların yavaşlamasına ve can sıkmaya başlarlar.

Şimdi Gelelim Bu Sahte Arama Motorunu Kaldırmaya ;

1-Yöntem : 

Bilgisayarımıza program kurmadan kaldırma ; Bunun için daha önceleri hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video izleyerek bu yönlendirme sayfasını kaldırmaya sizin burada yapacağınız sadece aramasayfam yerine  search.startnow.com  yazmanız olacaktır.

 

2- Yöntem : 

Başta Dediğimiz gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner programını kuruyoruz

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayara kurduğumuz bu programı çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatarak bu program ile Scan butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarı taratıkdan sonra search.startnow.com ile ilgili zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz. Bilgisayarımız yeniden başlatıyoruz.

adw

Daha Sonra bilgisayarımız yeniden başladıkdan sonra Masa üstünde İnternet tarayıcıları ( Yüklü Olan ) özellikler bölümüne girerek hedef kısmındaki http://www.search.startnow.com uzantısını siliyoruz.

removal search.starnow

 

Resimde Görüldüğü gibi http://www.search.startnow.com  uzantısını siliyoruz.

Bu işlemleri yaptık’dan sonra İnternet Tarayıcıları Ana Sayfaları .search.startnow.com ise bunu Google yada bir başka siteye ayarlayabilirsiniz. Kolay Gelsin

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın