Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] PursuePoint Açılır Reklam Sayfasını Kaldırma Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Bu açılır Reklam Sayfası olan PursuePoint bilgisayarımıza indirdiğimiz ücretsiz yazılımlar yada demo yazılımlar aracılığı ile bulaşarak bilgisayarımızın tarayıcıların etkiler. Online alış veriş sitelerine yada sosyal ağlara girdiğiniz bu reklam sitesi olan PursuePoint karşınıza çıkarak bu reklamlardan para kazanmayı amaçlar.

Şimdi gelelim Bilgisayarımızdan bu PursuePoint reklam virüs nasıl temizleriz ?

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır > Bu kısımda PursuePoint ile ilgili program varsa bunu kaldırıyoruz bununla birlikte program listesinde bilmediğimiz diğer programları internet’den araştırarak ne olduğunu öğrenen bilinmeyen programları kaldırıyoruz.

Bilgisayarımızda yüklü internet tarayıcılarının eklentilerinde bilinmeyen eklentiler varsa kaldıracağız yada Tarayıcılarımızı Resetleyerek bu işlemide Gerçekleştirebiliriz. Tarayıcılar Nasıl Resetlenir Aşağıda Konu Başlıklarında Görebilirsiniz.

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/internet-explorer-ayarlarini-sifirlama-nasil-yapilir/” target=””]Explorer Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/mozilla-firefox-tarayici-nerden-resetlenir/” target=””]Mozilla Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/google-chrome-ayarlarini-pratik-sekilde-eski-haline-getirin/” target=””]Chrome Nasıl resetlenir Burdan[/button]

Daha Bilgisayarımızda  Zararlı Girdileri Temizlemek için Bilgisayarımıza AdwCleaner Programı indiriyoruz.

adwcleaner scanner virus

Scan ile Tarattığımızda bilgisayarda zararlı Girdileri işaretleyerek Siliyoruz.

[button color=”blue link=”http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” target=””]AdwClaner Programı İndir[/button]

Son Olarak Bilgisayarımıza JunkWare Programı İndireceğiz Bu program ile Bilgisayarımızı Taratarak Silme işlemini Gerçekleşireceğiz.

[button color=”blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” target=””]JunkWare İndir[/button]

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın