Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Mystart.com Sayfasını Nasıl Temizlerim (Resimli)

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorunu AdwCleaner Programı ile temizliyeceğiz. Bu işlemi yapmadan önce Bu sahte arama motorlarının Demo ve Ücretsiz yazılımlar tarafından bulaştığını ve web tarayıcıların yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek kullanmanızı sağlarlar. şimdi gelelim bilgisayarımıza bulaşan bu sahte arama motorlarına nasıl temizleyeceğimizi.

bilgisayarımıza bulaşan bu arama motorlarını iki yol ile temizleyeceğiz birincisi program kurmadan ve program kurarak kaldıracağız.

Program Kurmadan ; 

Aramasayfam.com için hazırladığım video izleyerek mystart.com için uyarlıyabilirsiniz metod aynıdır sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine mystart yazarak düzeltmenizdir.

 

 

Program Kurararak Kaldırma : 

Başka Dediğim Gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını indirip kuruyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

bilgisayarımıza kurduğumuz AdwCleaner ile bilgisayarımızı Scan Butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra mystart.com ile ilgili tüm zararlı girdileri işaretliyoruz ve Clean butonu ile siliyoruz.

Bilgisayarımızdan bu zararlı girdileri sildik den sonra bilgisayarımız otomatik olarak yeniden başlıyor. Bu başlamadan sonra ;

adw

Masa Üstünde Bulunan Web Browser Tarayıcılarımızın Özelikler bölümüne girerek Hedef Url deki http://www.mystart.com  uzantısını sileceğiz.

mystart sayfasını kaldırma

 

Resimdeki işaretli olan link http://www.mystart.com  uzantısını kaldırıyoruz. Bunu Tüm Bilgisayarımızda yüklü Browser lerde kaldırıyoruz.

Daha Sonra Bu işlemleri yaptıkdan sonra Tarayıcıların Ana Sayfaları www.mystart.com ayarlı ise bunları google yada bir başka siteye ayarlıyoruz. Bu kadar kolay gelsin.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Mystart.com Sayfasını Nasıl Temizlerim (Resimli) (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın