[Çözüldü] Mysearchresults.com Yönlendirme Sayfasını Kaldırma

Mysearchresults.com Sitesini Bilgisayarımıza indireceğimiz Adwcleaner Programı ile temizliyeceğiz. ilk önce bu Sayfanın nasıl bulaştığından bahsetmek istiyoruz. Bu sayfalar bedava ( Ücretsiz ) programlar DEmo programlar aracılığıyla bulaşırlar ve Web Taracılarınızın url kayıtlarını değiştirerek siz tarayıcınızı açtığınızda bu yönlendirme sitelerine açılır.

İlk Önce Program Yüklemeden Nasıl temizlenir bunu videolu sizlere anlatmak istedim. aramasayfam için hazırladığım bu video aynen Mysearchresults.com sitesi içinde uygulayabilirsiniz.

Video ;

 

Program ile Kaldırma ;

AdwCleaner Programını burdan İndirerek kuralım , indirdiğimiz bu programı bilgisaarımıza kuralım. Bilgisayarımızda çalışan tüm programları kapattıkdan sonra bu programı çalıştıralım.

adwcleaner scanner virus

SCAN  butonu ile bilgisayarımızı aratıyoruz. belli bir süre sonra Mysearchresults.com  ile ilgili kayıtları işaretliyelim.

adwcleaner scanner

 

Ekranımıza Mysearchresults.com  ile ilgili kayıtlar gelince bunlları işaretliyoruz ve bu girdileri siliyoruz. Bilgisayarımızı yeniden başlatacak şekilde resetliyoruz.

Bunları yaptıkdan sonra Bilgisayarımızın Masaüstündeki üzerindeki Web Tarayıcılarımızın  Google Chrome – İ.Explorer – Mozilla ( Firefox ) bunların tek tek özelliklerine girerek Hedef Url deki Mysearchresults.com  uzantısını sileceğiz.

Resimdeki işaretli olan uzantıyı ordan siliyoruz.

Üst resimdeki görünen şekliyle olacaktır.

Daha Sonra Bu Taracıların Anasayfalarını istediğiniz şekilde ayarlayınız. Google olarak ayarlıyorum genelde sizde istediğiniz şekilde ayarlabilirsiniz.

Bu Şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın