Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Key-find.com Sitesini Kaldırma Resimli anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu yönlendirme Sitesini AdwCleaner Programı ile kaldıracağız . Bu programı indirip kurmadan önce bilgisayarımıza Nasıl bulaştıklarından biraz bahsedeceğim.

Bu yönlendirme siteleri bilgisayarımıza kurduğumuz Demo veya Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve bilgisayarımızdaki web tarayıcıların yapılarını bozarak site bu sahte arama motorlarına yönlendirler sizde böyle bu arama motorlarını kullanmış olursunuz. Şimdi gelelim bu sahte ara motorlarından nasıl kurtulacağız.

Dediğim gibi bilgisayarımıza  AdwCleaner Programı indirip  kuruyoruz. Bu programı kurdukdan sonra çalışan tüm programları kapatıyoruz ve AdwCleaner Programı çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

Bilgisayarımıza kurdukdan sonra Scan ( Tarat ) butonu ile bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra Key-find.com  ile ilgili tüm girdileri işaretliyoruz ve Clean ( Temizle ) Butonu ile bilgisayarımızdaki bu girdileri siliyoruz.

Bu Girdileri sildikden sonra bilgisayarımıza reset atıyor daha sonra yeniden başlatılıyor.

bilgisayarımız yeniden başladıkdan sonra Masa Üstündeki Web Browserlerin Özellikler Bölümüne giriyoruz.

adw

 

bilgisayarda bulunan web browserlerin özelikler kısmına girerek http://www.Key-find.com link silmek olacaktık.

key-find sayfasını kaldırma-remove key-find

 

Resimde görüldüğü gibi http://www.Key-find.com uzantısını ordan sileceğiz. Daha burdan çıkıyoruz.

web Browserlerin Ana Sayfalarındaki Key-find.com adresi varsa bunu google yada istediğiniz bir siteye ayarlayınız .bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Programsız kurtulma : 

aramasayfam için hazırladığım video izliyerek aynen Key-find.com için uyarlıyabilirsiniz sadece yapmanız gereken aramasayfam yerine Key-find.com yazmaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın