Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Ixquick.com Yönlendirme Sitesini Kaldırma Resimli

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın web tarayıcılarının yapsını değiştiren Ixquick.com sitesini , AdwCleaner Programını indirerek temizlemeyi anlatayacağım.

Bu siteler bilgisayarımıza indirip kurduğumuz Demo yada Ücretsiz yazılımlardan bulaşırlar ve bilgisayarın Web Tarayıcılarının yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek bunu kullanmanızı zorlarlar. buda zamanla bilgisayarın yavaşlamasına sebep olurlar.

şimdi Gelelim bilgisayardaki bu sahte arama motorunu kaldırmaya Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını indiriyoruz.

bilgisayarımıza bu yazılımı kurduk dan sonra çalışan tüm programları kaparak bunu çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımızı kurduğumuz bu program ile Scan butonu ( Tarat ) basarak bilgisayarımızı taratma ya başlıyoruz.

adwcleaner scannerBilgisayarımızı tarattıkdan sonra Bilgisayarımızda Ixquick.com ile ilgili zararlı Girdileri işaretliyoruz ve Clean Butonu ile Bu Girdileri Siliyoruz.

Bilgisayarımız Yeniden başlayarak resetleme yapacaktır.

adw

 

Bilgisayarımız yeniden başlatıkdan sonra Masa Üstünde Bulunan Mozilla-Explorer-Yandex-Chrome bunların Özellikler bölümüne girerek Hedef Url deki http://www.Ixquick.com link siliyoruz.

ixquick com sayfasını kaldırma

 

Üst Resimde görüldüğü gibi http://www.ıxquick.com  url sini ordan siliyoruz. Burdan Çıktıkdan sonra bilgiyarımızın tarayıcıların Ana Sayfaları Ixquick.com ayarlı ise bunları google yada istediğiniz bir siteye ayarlıyarak tamamlayın böylece bu zahte arama moturundan kurtulacaksınız.

 

Programsız Kaldırma ; 

Aramasayfam için hazırladığım bu video izliyerek ynen ıxquick.com sayfası için uyarlıyabilirsiniz sizin yapmanız gereken sadece aramasayfam yerine ıxquick olarak yazmanız olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın