[Çözüldü] ilitili com Yönlendirme sayfasını Kaldırma (Resimli)

Bu Yönlendirme sayfası olan ilitili com sayfasını bilgisayarımıza indireceğimiz AdwCleaner Programı ile kaldırmayı göstereceğim. Bu sayfayı kaldırmadan önce bu sitelerden bahsedeceğim. Bu Siteler bilgisayarımıza indirdiğimiz Demo ve Ücretsiz yazılımlardan bulaşarak web tarayıcıların yapısını değiştirerek bu sitelere yönlendirme sağlıyarak zorunlu olarak bu siteleri kullanmasını zorlarlar.

şimdi Gelelim bilgisayarımıza indireceğimiz AdwCleaner Programı kurarak bu işleme başlıyalım.Bu programı bilgisayarımıza kurdukdan sonra çalışan tüm programları kapatarak sadece bu program ile bilgisayarımızı taratalım.

adwcleaner scanner virusProgramdaki SCAN butonu ile taratarak bilgisayarımızdaki tehlikeli girleri tespit edelim.

adwcleaner scannerBilgisayarızı tarattıkdan sonra ilitili com ile ilgili tüm Girdileri işaretliyerek Clean Butonu ile siliyoruz. Bu Girdileri sildikden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masa Üstü’ndeki Web Tarayıcıların Yandex-Mozilla-Explorer-Chrome tarayıcıların Özellikler Kısmına girerek http://ww.ilitili com uzantısını Sileceğiz.

ilitili com sayfasını KaldırmaResimde görüldüğü gibi http//www.ilitili com sayfasını kaldırıyoruz. ve Burdan Çıkıyoruz. Bu işlemleri gerçekleştirdikden sonra Web Tarayıcıların Ana sayfalarını ilitili .com ise bunları google yada istediğiniz bir şekilde düzenleyerek bu sayfadan kurtulmuş olacaksınız.

Programsız Kaldırma ;

Aramasayfam için Hazırladığım video izliyerek aynen ilitili sayfası içinde uygulabilirsiniz Metod aynıdır. sadece yapmasınz gereken aramasayfam adresi yerine ilitili sayfası olarak değiştirip uygulamaktır.

 

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın