[Çözüldü] Host dosyasına Erişim Engellendi Sorunu

Bilgisayarımızda C:\Windows\System32\drivers\etc Klasörleri altında Bunan Host dosyasını Değiştirmeye kalktığımızda içierini değiştirebiliyoruz lakin bunu kayıt edemiyoruz. Yani Host Dosyasına değişikliği uygulayamıyoruz.

Host dosyasından kısaca Bahsetmek gerekirse ip defteri diyerekde bunu adlandırabiliriz bilgisayar internet girerken ilk önce bu dosyayı kontrol eder eğer burda varsa bu adresi kullanır ip adresi yoksa servis sağlayıcısından kullanır.

Diğer Bir önemli özelliği’de Yasaklı sitelere ulaşmak için yada bir siteyi başka bir siteye yönlendirme yada yasaklamak içinde bu Dosyayı kullanabilirsiniz Host Dosyasını Değiştirerek Bunu Nasıl Yapacağınızı Burdan öğrenebilirsiniz.

Şimdi Gelelim bu Host Dosyasındaki erişim engellendi Sorunun çözümüne ;

1-Başlat >> Arama yerine Notepad yazınız.

2- Notepad.exe Dosyasını Faremizin sağ tuşuna gelerek Yönetici olarak çalıştırın.

3-Bilgisayarınızda değişiklik yapmasına izin veriyormusun soruna EVET diyerek okeyleyin.

4-Notepas içinde Dosya aç C:\Windows\System32\drivers\etc yolu bulun ve Dosya türünü “metin türünden” “Tüm Dosya” türüne çevirin ve Host Dosyasını açınız.

5-Dosyada Gerekli değişiklikleri yaptıkédan sonra Dosyayı Kayıt et dedikden sonta Host Dosyasını kayıt etmiş olacaksınız.Bu Şekilde sorunu çözmüş olacaksınız.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın