Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Findwide.com Yönlendirme Sitesini Kaldırma Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımıza bulaşan bu Sahte Arama motorunu AdwCleaner programı ile kaldıracağız. Bu işleme başlamadan önce bu konudan bahsetmek istiyorum.

Findwide.com gibi arama motorları bilgisayarlarımıza indirdiğimiz deneme yada ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşarak internet tarayıcıların yapısını değiştirir ve sizi bu sahte arama motorlarını kullanmaya zorlarlar. Zamanlda bilgisayarının yavaşlamasına yol açarlar.

Şimdi Gelelim bu Arama motoru olan Findwide.com nasıl temizleriz. Bunun için iki yol izleyeceğiz.

1-Adım Program kurmadan Kaldırma

Daha önceden hazırladığım aramasayfam için hazırladığım video izleyerek Findwide.com için uygulaya biliriz. Metot aynısıdır sadece yapmamız gereken aramasayfam yerine Findwide.com yazarak düzetmek olacaktır.

 

2-Adım Program Kurarak Kaldırma ;

Konu Başında Dediğim Gibi Bilgisayarımıza AdwCleaner kurarak Kaldıracağız Bu Programı kurup çalıştırmadan önce diğer çalışan tüm programları kapatıyoruz ve tarama işlemini yapacağız.

adwcleaner scanner virus

Bilgisayarımıza kurdukdan sonra Scan ( Tarama ) butonu ile taratıyoruz.

adwcleaner scanner

Bu işlemi yaptıkdan sonra Findwide.com  ile ilgli zararlı girdileri işaretleyip siliyoruz.

adw

Findwide.comile ilgili zararlı girdileri sildiken sonra bilgisayarımız yeniden başlayacaktır. yeniden başladında sonra bilgisayarımızda yüklü internet taraıcıları kısayolları Özelliklerine teker teker giriyoruz. Bunu Tüm tüm tarayıcılarda uygulayacağız.

mywebfind sayfasını kaldırma

Yukarıda Örnek Resimde Görüldüğü gibi hedef kısmında görülen http://www.Findwide.com uzantısını siliyoruz. Bunu tüm tarayıcılarda yapacağız unutmayınız.

Bu işlemi yaptıkdan sonra İnternet Ana SAyfalarımızı Findwide.com görünüyorsa bunu google yada bir başka siteye değiştirebilirsiniz. Kolay Gelsin….

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın