[Çözüldü] DuckDuckgo.com Sitenizi Kaldırma Resimli Anlatım

Bilgisayarımıza Bulaşan bu yönlendirme Sitesini AdwCleaner Programı ile temizliyeceğiz. Bu işleme Başlamadan önce Bu sahte arama motorlarının nasıl Bulaştığından kısaca Bahsetmek istiyorum. Bu siteler bilgisayarımıza indirdiğimiz demo ve ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve bilgisayarın web Browserlerin yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirerek bunu kullanmanızı zorlarlar. Peki Bu siteleri Nasıl Kaldıracağız.

Başta Dediğimiz gibi AdwCleaner Programı ile Yada program kurmadan kaldırmayı göstereceğim. bilgisayarımıza Bu programı indirip kuruyoruz.

Bu programı kurdukdan sonra tüm çalışan programları kapatarak AdwCleaner Programı çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

 

AdwCleaner programındaki Scan ( Tarat ) butonu ile bilgisayarımızı tarattırmaya başlıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Daha Bilgisayarımıza Bir çok Girdinin geldiğini göreceksinizdir. Burda DuckDuckgo.com  ile ilgili girdileri işaretleyip siliyoruz. Daha bilgisayarımız yeniden Başlıyacaktır.

bilgisayarımız yeniden Başlattıkdan sonra Masa Üstünde bulunan ( Yüklü Olan )

adw

 

Web Boewserlerin Özellikler bölümüne girerek http://www.DuckDuckgo.com  Url sini siliyoruz.

duckduckgo remove

 

Resimde Görüldüğü gibi işaretli url ordan siliyoruz. Bunu Tüm yüklü Web Tarayıcılarımızda yapıyoruz. Daha Web Browser tarayıclarımızın ana sayfalarında duckduckgo.com ise bunu google.com yada istediğiniz bir adrese ayarlayın.

Bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

Programsız Kaldırma ; 

Daha önceden aramasayfam.com için hazırladığım video izliyerek aynen duckduckgo.com için uyarlıyabilirsiniz . Metod aynıdır sadece arama yerlerine aramasayfam yerine duckduckgo adresini yazacaksınız. Kolay gelsin.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın