Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] DGen.exe Nedir ve Nasıl Hata Verir

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisasyarınızda çalışırken yada Oyun oynarken aniden Cpu çalışma sorunu yaşabilirsiniz birden cpu oranı %100 okadar varabilir . Buda bilgisayarınızın yavaşalamasına sebep verebilir. Böyle hataların bir başka nedenide görev yöneticisiniden baktığınızda DGen.exe olarak cpu meşgul etmesidir.

 DGen.exe neden Cpu meşgul eder bunun nedeni nedir.?

  • Bir web sitesine giriş yaptınızda aniden Cpu yükselmesinede sebebiyet verebilir. Bununla ilgili
  • Kayıt Defterlerinin bozuk olmasından dolayı kaynaklama bilir.
  • Çok fazla Kayit defterinde Girdilerinin olması bundan dolayı kaynaklanır.
  • Eski Donanım Sürücülerinden kaynaklanır.
  • Virüs yada Casus Dosyalardan Kaynaklanır.
  • Eksik DLL dosyalarının olmasından dolayı kaynaklanır.

 

DGen.exe Çözümleri Nelerdir ?

İlk Başta Dediğimiz Gibi Bilgisayarımızda Gereksiz Girdileri Silmek olacaktır. Bilgisayarımızda Gereksiz Girdileri Silmek için CCleaner İndirip Bilgisayarımızı temizlemek olacaktır. Bu Program oldukça kullanışlıdır.

[button color=”blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/ccleaner.html” target=””]Ccclenae İndir[/button]

 

Bilgisayarınıza Disk Birleştirmesi Yapınız , Disk Birletirmesi Bilgisayarınızda yüklü yazılımlardaki disk arasındaki parçaları birleştirecektir.

 

Bilgisayarınızı Güvenli Mod’da Malwarebyte Programı ile Taratınız Bilgisayarınızda olabilecek Virüslu zararlı uzantıları temizleyecektir.

[button color=” blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/malwarebytes-anti-malware.html” target=””]MalwareByte İndir[/button]

Eğerki Bu işlemlerden Sonra yine aynı sorunlar devam ediyorsa Bilgisayarınızda son yüklediğiniz programlarda bir sıkıntı yada çakışma olacağından Bilgisayarınızı Sistem Yükleme Yaparak Sorunu Birde Bu şekilde Düzetmeyi Deneyiniz.

[button color=”blue” link=”http://ademocut.com/win-7-sistem-geri-yuklemesi-bilgisayarinizi-istediginiz-tarihe-geri-alin/” target=””]Sistem GEri Yükleme Nasıl Yapılır[/button]

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] DGen.exe Nedir ve Nasıl Hata Verir (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın