Sponsorlu Bağlantılar

[Çözüldü] Awesomehp.com sayfasını Kaldırma Resimli

Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayarımızın Web Browser tarayıcısını değiştiren bu siteyi AdwCleaner Programını indirerek temizleyeceğiz. Anlatıma başlamadan önce bu yönlendirme sitelerinin bilgisayarımıza install ( Kurmak ) ettiğimiz Demo yada Ücretsiz yazılımlar aracılığı ile bulaşırlar ve web tarayıcılarımızın yapısını değiştirerek sizi bu sahte arama motorlarına yönlendirler. Şimdi gelelim bu yönlendirme sitelerini nasıl kaldırırız.

Başta dediğimiz gibi bilgisayarımıza AdwCleaner Programını indiriyoruz.  Bilgisayarımıza kurdukdan sonra

adwcleaner scanner virus

 

Scan Butona basarak Bilgisayarımızı taratıyoruz.

adwcleaner scanner

 

Bilgisayarımızı tarattıkdan sonra Awesomehp.com ile ilgili tüm girleri işaretliyoruz ve Clean Butonu ile Siliyoruruz.

Bu zararlı girlileri sildikden sonra bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayarımızı yeniden başlattıkdan sonra Masa Üstündeki Yandex-Mozilla-Explorer-Chrome tarayıcıların Kısayollarına girerek Özellikler bölümündeki HEDEF Url deki http://www.awesomehp.com  uzantısını  temizliyoruz.

awesomehp temizleme - remove awesomehp

 

Resimde görülen işaretli uzantıyı siliyoruz . bunu tüm explorer-yandex-mozilla-chrome tarayıcıların özelliklerini temizliyoruz.

Bu işlemide yaptıkdan sonra Web Tarayıcıların Ana Sayfalarınında Awesomehp.com  ise bunu google yada istediğiniz bir siteye düzenleyiniz. bu şekilde kurtulmuş olacaksınız.

 

Programsız  Kaldırma ;

aramasayfam sayfası için hazırladığım video izliyerek awesomehp için aynen uygulayabilirsiniz sadece aramasayfam yerine awesomehp olarak değiştirmeniz gerekecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

[Çözüldü] Awesomehp.com sayfasını Kaldırma Resimli (5 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Bir haftadır şu “awesomehp” sorununu çözemiyor, deli oluyordum. Ne diyeyim, Allah sizden razı olsun…

  2. aynısını yaptım programı kurdum temizledim uzantısını sildim ama yinede hangi tarayıcıdan girsemde “bu wep sayfası kullanılamıyor” diyor ve hata kodu err_name_resolution_failed yazısı çıkıyor. yardım ederseniz çok sevinirim acil pc lazımda.

  3. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BİR ÇOK SİTEYE GİRDİM ADAMLAR BİNBİRTÜRLÜ YOLLAR BULMUŞ DENEMEYE KALKSAN 2 SAATİNİ ALIR ODA OLUR MU OLMAZ MI BİLEMEM SAYENİZDE KURTULDUM TEKRAR SAĞOLUN

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın