[Çözüldü] Afterdownload.com Sayfasını Temizleme ( Resimli )

Bilgisayarımıza indireceğimiz AdwClenaer Programı ile bu yönlndirme sayfasını kaldıracağız. Afterdownload.com Yönlendirme sayfası bilgisayara indirdiğiniz demo programlar yani ücretsiz programlar aracılığı ile bulaşırlar.

Şimdi Bu Virsulu sayfayı nasıl kaldırabiliriz.

İlk önce Program kurmadan temizliyebiliriz  bunun Regidtry kayıtlarını ve kısayol urlsini temizlememiz gerekmetekdir.Bunun için Aramasayfa.com için hazırldığım video aynen Afterdownload.com içnde uyarlayabilirz.

 

Şimdi ise AdwCleaner programını kurarak bu sayfayı temizliyeceğiz Bu programı Burdan indirebiliriz. Programı indirip bilgisayarımıza krdukdan sonra çalışan tüm prograları kapatıyoruz. Daha sonra Adwcleaner programızı çalıştırıyoruz.

adwcleaner scanner virus

Scan Butona Basara bilgisayarımızı taratıyoruz .Afterdownload.com  ile ilgili kayıtları bularak işaretliyoruz.

adwcleaner scanner

Afterdownload.com ile ilgili kayıtları işaretledikden sonra Clean butonu ile bu girdileri siliyoruz. Daha Sonra Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Bilgisayarımızı Yeniden Başlattıkdan sonra Masaüstündeki Web Taracılarımızın Chrome – Explorer – Mozilla gibi tarayıcıların URL uzantılarını Temizliyeceğiniz Bunun için Masaüstündeki tarayıcıların kısayol özelliklerie girerek http://www.Afterdownload.com url’sini silmek olacaktır.

 

işaretli olan Url uzantısını silmek olacaktır. Bunu Kaldırdıkdan sonra Buradan çıkıyoruz.

Daha Sonra Bilgisayarımızın web tarayıcıların AnaSayfalarını istediğimiz bir sayfaya ayarlamak olacaktır. Bu şrkilde kurtulmuşş olacaksınız.

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın