BtTray.exe başlatılamadı hatası ve Hatanın Çözümü – Adem OCUT

Bilgisayarda çalışırken birde BtTray Hatası almıya başlarız. Bu sorun Bluetooth cihazından kaynaklanmaktadır. Bir çok Driveri indirip kurmaya çalışırsınız ama belki bir netice alamazsınız  . Bende buna yarar sağlıyacak bir cevap vermiye çalışacağım.

Cevap ;

Genelde bu sorun Windows 7 işletim sistemlerinde kaynaklanıyor saten en çok kullanılan işletim sistemi şimdi adım adım uygulamaya geçelim.

1- Bilgisayarımızdaki Aygıt sürücüsünü kaldıralım ( broadcom bluetooth yada widcom bluetooth yazar ) kaldırdıkdan sonra bilgisayarımı yeniden başlatalım.

2-Bilgisayarımız yeniden başlayınca Bluetooth cihazının driverini yeniden kurmuş olması gerekmektedir. Eğer hiç kurmamış ise sitesinden indirdiğiniz Driveri bir klasöre çıkartın ve Driver Güncellemesi yaparak klasördeki sürücüyü gösterip güncellemeyi yapınız.

3-Driverleri kurdukdan sonra Bilgisayarım üzerine gelerek fare ile sağa basarak Yönet  bölümüne griyoruz. Hizmet ve uygulamalar bölümüne giriyoruz

4-Sağ tarafdaki Hizmetler  Bölümünü izliyoruz.

5- Bluetooth Destek Hizmetleri Bölümüne giriyoruz.

Bu bölümü girdikden sonra Elle Başlat seçeneğini seçioruz ve Başlat diyerek sonlandırıyoruz.

6- Daha tekrar Başlangış türünü Otomatik olarak seçin ve Başlat basınız .  (Burda Otomatik Geçikmeliyi Geçmeyin )

7- com + Sistem uygulaması üzerine geliniz Özellik bölümünden Başlangıç türünü Otomatik Seçiniz.

Daha sonra Sistemin daha iyi optimize olması için Bilgisayarınızı yeniden başlatınız büyük bir olasılıkla sorun çözülmüş olacaktır.

 

 

Diğer ipuçları ve Katagorileri gezmeden çıkmayınız işinize yarıyacak mutlaka bir ipuçu vardır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın