Bios Exit Menusu Nedir ve Ayarları – Adem OCUT

Exit Menusu ;

Exit Menusu maddeleri bios Maddeleri için en iyi yada güvenli varsayılan Bios maddelerine  yüklenmenize kaydetmenize yada çıkarmasına izin verir.

> ESC < e basmak bu menuden hemen çıkmanızı sağlamaz . çıkmak için bu menudeki seçeneklerden birini yada legend çubuğundaki F10 seçebilirsiniz.

Exit & Save Changes;

Seçimlerinizi yaptıkdan sonra Cmos Ram e seçtiğiniz değerleri kaydetmeyi sağlamak için Exit menusunden bu seçeneği seçiniz. Bütünleşik yedek pil .Pc kapandığında dahi Cmos Ram de kalmasını sağlar. Bu seçeneği seçtiğinizde onaylama penceresi görünür. Değişikliği kaydetmek için Yes seçiniz ve çıkınız.

Exit & Discard Changes ;

Kurulum programında yaptığınız değişikleri kaydetmek istemediğinizde bu seçeneği seçiniz. Eğer sistem tarihi ,sistem zamanı ve şifre alanlarının dışında değişiklikler yapmışsanız çıkmadan önce Bıos doğrulamak için sorar.

Dıscard Changes ;

Bu seçenek yaptığınız değişiklikleri iptal edip önceki kaydelmiş değerleri geri getirmesinizi sağlar. Bu seçeneği Seçtikden sonra doğruluma görünür. değişiklikleri iptal etmek ve önceki kaydedilmiş değerleri yüklemek için yes seçiniz.

Load Setup Defaults ;

Bu seçenek kurulum menulerindeki herbir paramentre için varsayılan değerleri yüklemenizi izin verir. Bu seçeneği seçtiğinizde Yada < F5 > e bastığınızda doğrulama ekranı görünür. varsayılan ayarları yüklemek için yes seçiniz.

 

Diğer İpuçlarına Gözatmadan Geçmeyin mutlaka işinize yarcak konular vardır.

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bios Exit Menusu Nedir ve Ayarları – Adem OCUT (1 Yorum)

Yorum Yaz

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın