Bilgisayarda Neden Sürekli internet Kesiliyor ( ÇÖZÜM ) – Adem OCUT

Soru ;

Bilgisayarımda sürekli olarak internet kesintisi yaşıyorum , Diğer bilgisayarımda hiç bir sorun yokken Laptopumda 5 saniye gibi sirede internetim kesiliyor  onlin oyun oynar sıkıntılar çekiyorum. bunun sorunu Nedir ?

 

Cevap ;

İlk Başta sorunun sizden kaynaklanıp kaynaklanmadığına bakmak gerekiyor bunun için ;

  • Bilgisarınızda virus olabilir başlıca etkenlerden biridir. Bilgisayarınızı virus programı ile ComboFix ile temizleyin ve web browser çerezlerini temizleyin.
  • Splitter kontrolunu yapınız Adsl bağlantısı ile telefon kablosu arasındaki küçük kutucuktur. Eğer bu splitter bir sıkıntı varsa internet sorunu yapabilir. Ana kabloyu direk splitter takın birde öyle deneyin eğerki internetde yine kopmalar varsa sorun splitter da değildir.
  • Modemi deneyiniz internet olan bir komşunuza giderek  evinizdeki modemi komşunuzda deneyin hatta komşunuzun modemini alrak kendi bağlantınızda deneye bilirsiniz . Eğerki aynı hata devam ediyorsa  hata modemde değildir.
  • Eğerr size gelen bağlantılarda sorun olduğunu düşünüyorsanız.  444 0 375 telefonu araya bilirsiniz. yada TTNET pratik Çözüm programı indirebilirsiniz.

 

 

logomatik

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın