Bilgisayara Yeni Bir HDD Nasıl Eklenir Video Anlatım – Adem OCUT

Merhaba Arkadaşlar Bu yazımda sizlere yeni almış olduğum Bir Harddiski bilgisayarıma nasıl eklerim konusundan bahsetmet istiyorum.

Bilgisayarınızın üzerinde 120-160-250 Gb gibi Harddiskiniz var film yada Muzik arşivi yada başka konularda kullandığınız Bölüm size artık yetmiyor ve yeni bir harddisk alarak veri deposunu yükseltmek istiyorsunuz. Yani Bilgisayarınıza yeni Bir Harddisk ilave etmek istiyorsunuz. Peki bunu Nasıl Yapacağım ?

İlk önce Hardiskin kapasitesini belirledikden sonra Anakartınıza uygun bir HDD almalısınız yani Anakartınız PATA-SATA-SATA-2 hangisine uyumlu ise onu alıp kablolar ile bağlantıyı yaptıkdan sonra Bunu Bilgisayarınıza tanıtmanız gerekmektedir. Bunun için HDD Bilgisayara nasıl tanıtılır bundan bahsetmek istiyorum. bu konuda sizlere hazırlamış olduğum video bir fikir verecektir.

Video ;

 

 

 

Diğer Konu ve İpuçlarını Gezmeden çıkmayın Mutlaka işinize Yarar İpuçlaı vardır.

mail abone

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bilgisayara Yeni Bir HDD Nasıl Eklenir Video Anlatım – Adem OCUT (2 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Selamın Aleyküm ben bunun aynısı yaparken bir sorunum çıkıyor yazma koruması var diyor onu nasıl çözeceğim harddiskimi görüyor pc ordan ama içindekilere ulaşamıyorum burda yazarak açıklayamam uzun sürer bir telefon versem yada siz verseniz iyi olur … tşkkürler

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın