Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayara musallat olan YTBoeokMMArk 1.1 Virüs Nasıl Temizlenir

Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda bilgisayarlara musallat olan YTBoeokMMArk 1.1 virüsü bilgisayara indirdiğimiz ücretsiz yazılımarlar yada deneme yazılımları aracılığı ile bulaşaral bilgisayarımızı etkilerler.

Bilgisayarımıza bulaşan bu virüsü peki nasıl  temizleye biliriz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyerek uygulamaya başlıyalım umarım paydalı olur.

1-Adım ;

Başlat > Denetim Masası > Program Ekle Kaldır Bu adımları izleyerek bilgisayarımızda yüklü program listesini göreceksiniz. Bu listede YTBoeokMMArk 1.1 ile iligili yada bilmediğiniz programlar dışında gözünüze çarpan programlar varsa kaldırınız ( Eğer bilmiyorsanız google aratarak ne işe yaradığını bakınız )

2-Adım ;

İnternet Taracılarınızdaki Yer imlerinin yedeğini alarak internet tarayıcılarınızı Fabrika ayarlarına geri dönderin. Yani Resetleyiniz. Bu konudaki konu başlıklarını aşağıda görebilirsiniz.

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/internet-explorer-ayarlarini-sifirlama-nasil-yapilir/” target=””]Explorer Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/mozilla-firefox-tarayici-nerden-resetlenir/” target=””]Mozilla Nasıl resetlenir Burdan[/button]

[button color=” light” link=”http://ademocut.com/google-chrome-ayarlarini-pratik-sekilde-eski-haline-getirin/” target=””]Chrome Nasıl resetlenir Burdan[/button]

3-Adım :

Bilgisayarınızı zararlı Girdilerden temizlemek için Bilgisayarıza AdwCleaner Programı indirip taratınız bu işlemi yapmadan diğer çalışan tüm programları kapatarak taratma işlemini yapınız.

adwcleaner scanner virus

Bu işlemi yaptıkdan sonra bilgisayarınızada Zararlı Girdileri Clenaer Tuşu ile siliniz. Bu işlemi yaptıkdan sonra bilgisayarınız resetleme yapacaktır.

[button color=”blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html” target=””]AdwCleaner Programı İndir[/button]

4-Adım :

Daha sonra Bilgisayarınıza birde JunkWare Programını indir Kurunuz Bununla Taratmak Fayda Vardır.

[button color=”blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/junkware-removal-tool.html” target=””]JunkWare İndir[/button]

5-Adım :

Son Adımda ise Bilgisayarınıza Malwarebyte Programını indirip Bilgisayarınızı Güvenli Mod ile Taratınız.

[button color=”blue” link=”http://www.gezginler.net/indir/malwarebytes-anti-malware.html” target=””]MalWarebyte İndir[/button]

Sponsorlu Bağlantılar

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın