Bilgisayarın Stabil Çalışması için temizlik şart !! – Bilgisayar Isınma Sorunları

Merhabalar Arkadaşlar Bilgisayarların stabil çalışabilmesi için bilgisayarların temizlik bakımının yapılması şarttır, Bilgisayarlardaki çalışan elektronik aksamların zamanla tozlanması sonuçunda bilgisayar parçalarının  yavaş çalışmasına sebeb verirler  . Bundan kaynaklanarak bilgisayarda yavaşlamalar donmalara sizi yarı yolda bırakabilirler.

Bu yüzdendirki bilgisayarların içerisinde bulunan işlemci fanlarını ekran kartı fanlarını Kasa Fanlarını hatta Power Sup fanlarını temizlenmesi gerekmektedir.

Bunu Nasıl yapabiliriz gibi soru aklınıza gelebilir , Ekonomik güçü olanlar için bilgisayar marketlerinde satılan Elekronik komprosorler gibi hatta evde kullandığınız  elektrikli süpürge makinaların emici trafı değilde hava üfleyen kısmıyla bile bunları yapabilirsiniz.  Zamanla temizlenmeyen fanlar bilgisayarlarda ısınma soru yapacaktır bu ısınmalardan dolayı başka mekanik arızalarıda tetikleyecektir.

Hatta ve Hatta bilgisaya kasasının içindeki kabloların hava akımını iyi yapabilmsi için dağınık bir şekildeyse bunları toplayrak bir arada tutmanız bile buna etken olacakdır.

[button color=” orange” link=”http://ademocut.com/bilgisayar-kasasi-temizleme-sekilleri-www-ademocut-com/” target=””]Komik Kasa Temizliği [/button]

 

Adem ÖCÜT

Merhabalar , Bu Benim Kişisel Blog Sayfam'dır. Diğer Açıklayıcı ve Yasal Hakları İletişim Kısmından Bulabilirsiniz. Adem ÖCÜT ( MCP-MCSA)

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın